Windows 11 arama geçmişi çalışmıyor

Latasho

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba değerli arkadaşlar.

Yakın zamanda almış olduğum M.2 SSD'ye Windows 11'i klonladığımdan beri arama geçmişi çalışmamaya başladı. SFC /scannow komutunu kullanarak CMD ile taratmayı, Windows 11 ISO dosyasını kullanarak (programlar ve dosyalar kalacak şekilde) Windows'u yeniden kurmayı, arama dizinini yeniden oluşturmayı vb. tüm yazılan çözümleri denedim fakat hala çalışmıyor. Sadece "önerilen" adı altında belirli programları gösteriyor. Bing araması gibi özellikler de çalışmıyor.
Aman aman gerekli bir özellik olmasa da, son aramada açtığım dosyaların bu kısımda gözükmemesi gerçekten sinir bozucu olmaya başladı. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

1706447417033.png

PC'yi yeniden başlatmayı denediniz mi?
Evet denedim fakat çalışmıyor.

Hocam Hizmetlerden Windows Seach'ı Otomatik yapın.

Bende Otomatik ama nadiren de olsa arama geçmişimin silindiği zamanlar oluyor.

Eki Görüntüle 2099589
Sizin dediğinizi de denedim fakat nafile. Bu da bir çözüm olmadı. "En son" kısmı, sağdaki Bing ile gelen görseller, "Sizin için oyunlar" gibi kısımlar gözükmüyor. Ayarlarda bunu açıp kapatan seçenekler var ama onlar da açık olmasına rağmen durum hala bu şekilde.

1706449654231.png

Evet denedim fakat çalışmıyor.

Sizin dediğinizi de denedim fakat nafile. Bu da bir çözüm olmadı. "En son" kısmı, sağdaki Bing ile gelen görseller, "Sizin için oyunlar" gibi kısımlar gözükmüyor. Ayarlarda bunu açıp kapatan seçenekler var ama onlar da açık olmasına rağmen durum hala bu şekilde.

Eki Görüntüle 2099596

Hocam Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Arama izinleri kısmında en altta bulunan Diğer ayarlar kısmının altında Arama vurgularını göster seçeneğini açarsanız hem resim hem de diğer oyunlar aramalar gibi bölümlerde gözükecek

1706449738645.png

Geri
Yukarı