Windows 11 arayüzü çok mu yavaş?

Ekran görüntüsü 2022-08-26 001200.png

Windows 11'i 12. Nesil işlemcide ve Samsung 980 Pro 2 TB de kullanıyorum. Söylediğin sorunların -daha doğrusu tepkime hızlarının- hepsi bende de mevcut. Ben İşletim sisteminin bir hatası olarak düşünüyorum. İleride de güncelleme geldikçe düzeleceğini düşünüyorum.

Tuhaf, eskiden Pentium 5200'lü bir sistemim vardı, onunla Windows 8.1 kullanıyordum ama tepki hızları çok iyiydi. SSD vardı bu arada.

Şu an 12. nesil bilgisayarım var, 8.1'e kıyasladığımda yine bir hantallık var gibi sistemde. İşletim sisteminden kaynaklı sorun çıkardığı çok bariz.

Dizüstü bilgisayarda Gigabyte, masaüstü bilgisayarımda ise Samsung SSD mevcut. Yani marka model olarak değil de ikisinde de SSD mevcut, onu söylemek istiyorum. Disk ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Hocam dizüstü bilgisayarınızın özelliklerini bilmiyorum ama benim de 32 GB SSD Celeron N2840 dizüstü bilgisayarımda aynı durum oldu bende Windows 10 LTSC'ye geçtim tekrardan. Diğer sistemlerimde hiçbir sıkıntı yaşamadım garip çoğu kişide bu olay oluyormuş demek ki şans.

Geri
Yukarı