Windows 11 base ISO'dan Defender vb programlar nasıl silinir?

TosunPASA

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
W11-Linux
Meslek
Emekli
RAM
16
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
1660ti
Anakart
B450M
İşlemci
5600x
Merhaba.
Elimde W11 için 23H2 ve 24H2 ınseder'ın base ISO'lar mevcut.

Ben Defender telemetry gibi programları kullanmıyorum ve kullanmak da istemiyorum.
Edge'yi geek uninstaller ile silmek kolay arada Update ile geri gelsede silebiliyorum.
Ama Defender'ı kapatsam da hala arka planda aktif ve dosyalarıma vs müdahale ediyor.
Defender remover programını silmesi ve ekrana mesaj vermesinden belli oluyor zaten.
Telemetry'i de kullanmıyorum. Windows mesaj sistemi gibi bir sürü kullanmadığım program ve servisler mevcut.

Piyasada hazırlanmış Lite versiyonlar var biliyor ve kullanıyorum ama kendim base ISO'dan bu tür program ve servisler silmek istiyorum.

Bu konuda basit öneri ve çözümleriniz var mı?

Merhaba.
Elimde W11 için 23H2 ve 24H2 ınseder'ın base ISO'lar mevcut.

Ben Defender telemetry gibi programları kullanmıyorum ve kullanmak da istemiyorum.
Edge'yi geek uninstaller ile silmek kolay arada Update ile geri gelsede silebiliyorum.
Ama Defender'ı kapatsam da hala arka planda aktif ve dosyalarıma vs müdahale ediyor.
Defender remover programını silmesi ve ekrana mesaj vermesinden belli oluyor zaten.
Telemetry'i de kullanmıyorum. Windows mesaj sistemi gibi bir sürü kullanmadığım program ve servisler mevcut.

Piyasada hazırlanmış Lite versiyonlar var biliyor ve kullanıyorum ama kendim base ISO'dan bu tür program ve servisler silmek istiyorum.

Bu konuda basit öneri ve çözümleriniz var mı?
Sanırım AtlasOS'un sitesinde orijinal ISO üzerinden yaptıkları işlemleri ve nasıl yapılabileceğini anlatıyorlardı. Ayrıca "how to make own custom Windows" tarzı aratarak bir şeyler bulabilirsiniz.

Genellikle kullandigim NTLite kullanabilirsin riskli olsa da arastirarak neleri kaldirman gerekli bulursun onun harici Windows 11 ilk ciktiginda MSMG Toolkit kullanmistim komut penceresi gorunumunde oda guzeldi bunun icin YouTube'dan Altarnatif Ne? Kanalini onerebilirim.

Bu kadar nefret ediyorsan niye bu windows sevdasi ? :D Mac falan al

Edge'yi yazan adam telemetry privacy falan diyor komik.

Ben base ISO yükledikden sonra kaldırmak istiyorum bu tür program ve servisleri.
Şu an nlite ile hazırlanmış bir Lite sürüm kullanıyorum.

Zamanın birinde XP için nlite kullanıp tema modifikasyonları yapmış idim ama artık o tür olaylara girişemiyorum.

Mümkün ise base install sonrası modifiye yapmak istiyorum.

Geri
Yukarı