Çözüldü Windows 11 Bellek bütünlüğü etkinleştirildiğinde "bu cihaza bir sürücü yüklenemiyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KanKeniKen

Centipat
Daha fazla  
RAM
16Gb RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung980 500 gb
Ekran kartı
Msi RTX 3060
Anakart
MSI PRO B660M-E DDR4
İşlemci
İntel Core i5 12400
Windows 11 kullanıyorum. Bellek bütünlüğünü birkaç gün önce etkinleştirmiştim sıkıntı yoktu. Şimdi PC her açıldığında "bu cihaza bir sürücü yüklenemiyor" hatası geliyor. Kapatınca hata gelmedi ama bu bellek bütünlüğü önemli bir önlem gibi görünüyor. Ne yapacağım? Siz nasıl kullanıyorsunuz? Hata nasıl giderilir?

Ekran görüntüsü 2023-03-15 203656.png

Ekran görüntüsü 2023-03-15 203505.png

Ekran görüntüsü 2023-03-15 011332.png

Çözüm
Sistemde Thaiphoon Burner yüklü mü? O bu sürücüyü kullanıyordu. Komut satırını yönetici olarak açıp aşağıdaki komutu yazarsanız sürücüyü silersiniz. Ancak sürücüyü kullanan yazılım muhtemelen işlevsiz kalır.

sc delete ssgdio
Windows 11 kullanıyorum. Bellek bütünlüğünü birkaç gün önce etkinleştirmiştim sıkıntı yoktu. Şimdi PC her açıldığında "bu cihaza bir sürücü yüklenemiyor" hatası geliyor. Kapatınca hata gelmedi ama bu bellek bütünlüğü önemli bir önlem gibi görünüyor. Ne yapacağım? Siz nasıl kullanıyorsunuz? Hata nasıl giderilir?

Eki Görüntüle 1702727

Eki Görüntüle 1702723

Eki Görüntüle 1702719
Bir çevre biriminin eski driverı ya da kontrol yazılımını defender yanlış anlayıp zarar vermesin diye engelliyor sanırım.
Mouse klavye yazılımlarınıza bakın, güncelleme varsa yapın.
Edit sanırım Thaiphoon Burner yazılımınmış.

Sistemde Thaiphoon Burner yüklü mü? O bu sürücüyü kullanıyordu. Komut satırını yönetici olarak açıp aşağıdaki komutu yazarsanız sürücüyü silersiniz. Ancak sürücüyü kullanan yazılım muhtemelen işlevsiz kalır.

sc delete ssgdio

Çözüm
bir çevre biriminin eski driverı ya da kontrol yazılımını Defender yanlış anlayıp zarar vermesin diye engelliyor sanırım.
mouse klavye yazılımlarınıza bakın, güncelleme varsa yapın.
Edit sanırım Thaiphoon Burner yazılımınmış.

Önceden Thaiphoon Burner indirmiştim sonra silmiştim şu anda PC de Thaiphoon Burner yok. Thaiphoon Burner yerine CPU-Z indirmiştim bu hatayı alırken o uygulama hala yüklüydü. Belki geçer diye onu da sildim sonuç değişmedi hala hatayı alıyorum.

sc delete ssgdio

Thaiphoon Burner yüklü değil ama hala aynı hatayı alıyorum.

Geri
Yukarı