Windows 11 Bellek Bütünlüğünün kapalı olması

LordOfTurk

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3050 95w
İşlemci
AMD Ryzen 7 6800H
Arkadaşlar ben bilgisayarı geçenlerde sıfırladım ve normal şekilde kullanıyordum lakin bugün fark ettim ne kadar araştırsam da çözümü tam olarak bulamadım ve birçok kişide aynı sorunu yaşıyormuş sanırım. Windows Güvenliğinde bellek bütünlüğü kapalı yazıyor bende ayarlara git diyorum lakin bu sefer bu sayfa kullanılamıyor hatası veriyor sebebi nedir? Bilgisayarda TPM 2.0 desteği mevcut onu belirtmiş olayım.

1668281253601.png
1668281266048.png

BIOS'tan Source bootun aktif olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Aktif değil ise aktif edip tekrar deneyin.

Eğer Secure Boot soruyorsanız aktif bunun dışında Source boot diye bir seçenek yok. Laptop olduğundan mıdır bilmem ama masaüstüdeki çoğu seçenek yok maalesef.

Sorunun kaynağını anlamadım ama sanırım bende Windows 11 Home yüklü olduğu için diye tahmin ediyorum gerçi Pro'ya yükselttim gene düzelmedi bu sefer de komple format attım Pro olarak şimdi sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:
Eğer Secure Boot soruyorsanız aktif bunun dışında Source boot diye bir seçenek yok. Laptop olduğundan mıdır bilmem ama masaüstüdeki çoğu seçenek yok maalesef.

Sorunun kaynağını anlamadım ama sanırım bende Windows 11 Home yüklü olduğu için diye tahmin ediyorum gerçi Pro'ya yükselttim gene düzelmedi bu sefer de komple format attım Pro olarak şimdi sorunsuz çalışıyor.
komple format derken usb'den temiz kurulum mu yaptın? ben de aynı sorunu yaşıyorum ve çok araştırmama rağmen çözüme ulaşabilmiş değilim, bilgisayarımda tpm 2.0 çipi de var

Komple format derken USB'den temiz kurulum mu yaptın? Ben de aynı sorunu yaşıyorum ve çok araştırmama rağmen çözüme ulaşabilmiş değilim, bilgisayarımda TPM 2.0 çipi de var.

Evet USB üzerinden temiz kurulum yaptım sorun Home sürümünden kaynaklı bunu Pro'ya yükseltmek bile çözüm olmuyor illaki sıfır kurulum ile Pro yüklemek zorundasınız.

Sanallaştırma SVM modunu aktifleştirin. Sanallaştırma aktif değilse bellek bütünlüğü özelliği kullanılamaz. Olayın ne TPM ne de Secure Boot ile alakası yok.
1.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı