Windows 11 bilgisayarı sıfırlarken siyah ekran hatası

muhsindeniss

Decapat
Daha fazla  
Windows 11 bilgisayarımı sıfırlarken siyah ekran verdi.
Öyle kaldı hiçbir şey yapamıyorum. Mobilden yazyorum şu anda. Yeniden başlattım aynı BIOS'tan ayarları sıfırladım hala aynı. Tek çare ISO'dan tekrar format atmak galiba. 2. PC var ama flash yok. ISO dışında başka bir çare öneriniz varsa iyi olur.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırlama işlemi genellikle ya tamamlanmıyor ya da sıfırlandıktan sonra sağlıklı çalışmıyor.

Dediğiniz gibi en sağlıklısı temiz kurulum/format atmak hocam. :)

Tanıdığınızdan destek alıp ISO'yu Rufus ile flash belleğe yazdırıp format atmanızı öneririm.

Saygılarımla. 🌹

@muhsindeniss benim anlamadığım, siyah ekran olduğu zaman neden yeniden başlattınız? Sıfırlama işlemi, uzun sürmesi normaldir. Pek sağlıklı bir şey değil zaten. Beklemeniz gerekiyordu kısacası. Yeniden başlattığınız için Windows dosyaları hasar görmüş olabilir.

@muhsindeniss benim anlamadığım, siyah ekran olduğu zaman neden yeniden başlattınız? Sıfırlama işlemi, uzun sürmesi normaldir. Pek sağlıklı bir şey değil zaten. Beklemeniz gerekiyordu kısacası. Yeniden başlattığınız için Windows dosyaları hasar görmüş olabilir.

Merhaba bu sıfırlama benim ayda yaptığım bir işlem norlamde Max 30dk süryor ama 15dakikada yüzdelik kısım tamamlandı ve siyah ekran geldi siyah ekranda yaklaşık 2 saat bekledim düzelmedi bende yeniden başlatım.

@muhsindeniss her ay sıfırlamana gerek yok. HDD veya SSD ömrünü azaltırsın. Keşke yeniden başlatmasaydın. Şu an durum nedir? Bilgisayarı açtığın zaman ne oluyor?

@muhsindeniss her ay sıfırlamana gerek yok. HDD veya SSD ömrünü azaltırsın. Keşke yeniden başlatmasaydın. Şu an durum nedir? Bilgisayarı açtığın zaman ne oluyor?

Bilgisayarı açtığım zaman açılyor ASUS logosu yüklenyor ondan sonra siyah ekranda kalyor Windows kurulmamış yani.

Bilgisayarı açtığım zaman açılyor ASUS logosu yüklenyor ondan sonra siyah ekranda kalıyor Windows kurulmamış yani.

Yeni Windows kurman gerekiyor şu an. Sana tavsiyem, her ay Windows sıfırlama yapma böyle sıkıntılar olabilir. Yapacaksan USB ile temiz kurulum yaparak kur.

Son düzenleme:
Hocam, her ay yapmanıza gerek yok. Duruma göre yılda 1 temiz kurulum yapsanız kafi ki ona da gerek yok esasen. 🙏🏼🤌🏼

Kanka çok gereksiz program birikyor her aydeğil de 2-3 aya bir yapyorum virüs falanda olyor bir de PC yavaşlıyor silmeyle uğraşamıyorum direk sıfırlıyordum ama artık yapmam.

Kanka çok gereksiz program birikyor her aydeğil de 2-3 aya bir yapyorum virüs falanda olyor bir de PC yavaşlıyor silmeyle uğraşamıyorum direk sıfırlıyordum ama artık yapmam.

Gereksiz program birikiyor? Silin hocam. 🤷‍♂️

Templerden bahsediyorsanız onları da sıfırlamadan rahatlıkla temizleyebilirsiniz. 🙌🏼

Geri
Yukarı