Çözüldü Windows 11 boşta 10 GB RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baran0141

Hectopat
Yer
Nordland
RAM
16 GB DDR5 8x2
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
3050 Tİ
İşlemci
İ5-12500H
Böyle bir sorunum yoktu ve bugün olmaya başladı, boşta iken normalde kullanılabilir 9-10 GB arası RAM oluyordu. Şimdi ise arkada hiçbir şey açık olmamasına rağmen RAM kullanımı %60-70 arası değişiyor. Windows güncelleştirmeleri falan olmadı. Herhangi bir ayar falan da yapmadım. Görev yöneticisinde olağanüstü bir şey gözükmüyor.

bellek1.png
bellek2.png
BELLEK3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunum Windows Defender kaynaklıymış. Kaspersky indirdim ve RAM kullanımım %30'lara düştü. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Bekledikçe daha fazla düşürmesi lazım. Bende de 10GB civarı kullanıyor normalde fakat hem oyunlara girince hem de manual olarak yapınca 5GB'a kadar düşürebiliyor normalde.

Normalde de bunu kullanıyorum oyunlara falan girdiğimde. Lakin bu durum farklı.

Windows Defender bugün otomatik güncellenmiş gözüküyor, devre dışı bırakıp deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 gündür Win11 kullanıyorum. 8GB RAM'in maksimum yüzde 25-30'unu kullanıyor boşta iken. Windows Deffender aktif. Ekstra bir antivirüs uygulaması yok. Windows Update güncellemelerini tamamını aldı. C++, ASP.NET, Delphi, Phyton, gibi dillerin yanında web programcılığı ile ilgilenmekteyim. MS Office 2019, ve Adobe'nin bütün grafik uygulamaları yüklü. Sorun yaşamadım. Basit bir arayüze sahip ve alişıldıkça daha çok kendini sevdiren bir işletim sistemi. Win7'yi seven herkesin Win11'e zamanla Win10'dan daha çok müptela olacağı kanısındayım.

20 gündür Win11 kullanıyorum. 8GB RAM'in maksimum yüzde 25-30'unu kullanıyor boşta iken. Windows Deffender aktif. Ekstra bir antivirüs uygulaması yok. Windows Update güncellemelerini tamamını aldı. C++, ASP.NET, Delphi, Phyton, gibi dillerin yanında web programcılığı ile ilgilenmekteyim. MS Office 2019, ve Adobe'nin bütün grafik uygulamaları yüklü. Sorun yaşamadım. Basit bir arayüze sahip ve alişıldıkça daha çok kendini sevdiren bir işletim sistemi. Win7'yi seven herkesin Win11'e zamanla Win10'dan daha çok müptela olacağı kanısındayım.
Reis şöyle böyle kaynak kullanımı resmi atar mısın?
1680764840522.png

Geri
Yukarı