Windows 11 boşta 10 GB RAM kullanıyor

laroxyl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bu sabah laptopumu açtığım zaman bir 5 dakika sonra laptopumun fanlarının son derece güçlü bir şekilde çalıştığını duydum. Hemen Görev Yöneticisi'ni kontrol ettim ve RAM kullanımı %60'ta yani 10GB kullanıyordu. Çalışan uygulama yoktu yani Discord vb dışında. Her şeyi kapattım tekrar kontrol ettim aynıydı. Ardından Windows Update geldi. 4-5 tane güncelleme hemen güncelledim. BIOS'u falan guncelledim. 15dk sürdü. Laptop tekrar açıldığında ise durum aynıydı. Yardımcı olur musunuz? Antirüs uygulaması kullanıyorum herhangi bir virüs problemi de yok.

resim_2024-01-27_103326159.png
resim_2024-01-27_103347898.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin elle bir şey açmamanız boşta olduğu anlamına gelmiyor. Görev yöneticisinde görüldüğü gibi bir ton program açık (Opera, Discord, Spotify, Razer uygulamaları vs.) onlar kapalı olduğunda boşta olur. RAM kullanımını düşürmek için Defender'ı kapatabilirsiniz zaten Kaspersky kullanıyorsunuz. Ek olarak Windows Search, telemetri, Xbox servislerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Normal bir durum. Windows 11 henüz tam optimize edilemedi.
Win 10 varken 11 neymiş bilgisayarı yormaktan başka birşey yaptığı yok.
İyi sistemlerde bilgisayara tonla bloatware yüklemediğiz sürece gayet iyi çalışıyor. 32 GB RAM'li laptopum açılışta 3.5 GB RAM kullanıyor.

Merhaba. Bu sabah laptopumu açtığım zaman bir 5 dakika sonra laptopumun fanlarının son derece güçlü bir şekilde çalıştığını duydum. Hemen Görev Yöneticisi'ni kontrol ettim ve RAM kullanımı %60'ta yani 10GB kullanıyordu. Çalışan uygulama yoktu yani Discord vb dışında. Her şeyi kapattım tekrar kontrol ettim aynıydı. Ardından Windows Update geldi. 4-5 tane güncelleme hemen güncelledim. BIOS'u falan guncelledim. 15dk sürdü. Laptop tekrar açıldığında ise durum aynıydı. Yardımcı olur musunuz? Antirüs uygulaması kullanıyorum herhangi bir virüs problemi de yok.

Eki Görüntüle 2098214Eki Görüntüle 2098215

Sizin raminize bağlı hocam. Size tam performans sergileyebilmek için RAM'iniz ne kadarsa ona göre optimize olup o kadar RAM kullanıyor. Normal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı