Windows 11 boşta %100 işlemci kullanımı

Swpxy

Centipat
Daha fazla  
Windows 11 boşta %100 işlemci kullanıyor.

Dosya Ekleri

• 1679353952828.png
    1679353952828.png
    197,5 KB · Görüntüleme: 542
Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikleri yazabilir misiniz? Windows 11 kullanmadım ama Windows 7-8-10'da sistem boşta ve system tarzı işlemler oluyordu ve hiçbir şey yapmıyorken bunlar işlemciyi kullanıyordu. Olması gereken bu. Sebebinden tam emin değilim ama boşta işlemciyi kasti kullanıyor siz bir işlem yapmaya kalkınca geri düşüyor. Sistem özelliklerinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz keza benim söylediğim bilgiler nereden baksanız 5+ yıl öncesinden kalma, şu an bunu kaldırmış olabilirler.

Araştırdım. Kasti bir kod, önceden sistem boşta diye ayrı bir işlemle gösteriliyordu şimdi görev yöneticisi ile göstermişler. Amacı CPU'nun ne kadar kullanılmadığını göstermek. Ekran görüntüsünde, arkaplan programları ve aktif programlar çıkınca CPU'nun %72.9'u boş kalıyormuş size onu söylüyor. Aslında teknik olarak işlemciyi kullanmıyor, kullanılmayan miktarını kolayca göstermek için yapılmış bir yöntem.

Görev Yöneticisi'ni açtığınız anda yükseliyor. Geri düşüyor mu?

Görev Yöneticisi açıkken 100'den aşağıya inmiyor.

Özellikleri yazabilir misiniz? Windows 11 kullanmadım ama Windows 7-8-10'da sistem boşta ve System tarzı işlemler oluyordu ve hiçbir şey yapmıyorken bunlar işlemciyi kullanıyordu. Olması gereken bu. Sebebinden tam emin değilim ama boşta işlemciyi kasti kullanıyor siz bir işlem yapmaya kalkınca geri düşüyor. Sistem özelliklerinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz keza benim söylediğim bilgiler nereden baksanız 5+ yıl öncesinden kalma, şu an bunu kaldırmış olabilirler.

Ryzen 5 3600, 16 GB RAM, GTX 1650 Ventus X.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar Windows 11 sorun yaşatır dedik Windows 11'e geçilir mi konularında. Windows 11'in halen eksileri var. Windows 10 kullanmanızı öneririm hocam. Bu sorun bende de vardı. Önce güncellemeleri kontrol edin, yükleyin. Bazen güncellemeler ile düzeliyor hatalar.
Aynen. Umarım en az 6 ay Windows 11'e geçilir mi? Diye konu açılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı