Windows 11 boşta %100 işlemci kullanımı

Windows 11 boşta %100 işlemci kullanıyor.

CMD'yi yönetici olarak başlatıp aşağıdaki kodları yazar mısın tek tek.
Kod1-PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000
Kod2-PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

Ve gereksiz hizmetleri devre dışı yapıp durdurarakta az da olsa işlemcini rahatlatabilirsin.

Belki de Windows 11.1 çıkar. 😀 Windows 8 olayı gibi.
8 olayı gibi 11.1'de 11'den daha güzel olur. Stabil ve daha iyisi.

Windows 11 düşmanları siz Win 10 kullanmaya devam edin. Biz ise pürüzsüz bir şekilde en son sürüm, en gücel ve en güvenli olan Win 11 kullanmaya devam edelim. Konu da böyle kapansın.
Reis düşman olup elimize ne geçecek? Muhabbet yapıyoruz burada Win10'da ilk çıktığında sorunları çoktu Microsoft'un kronik sıkıntısı bu tam anlamıyla tertemiz olmadan piyasaya sürüp sonradan iyileştiriyorlar.

Windows 10 vs Windows 11 fight.

Dosya Ekleri

• 83gja1bx6le11.png
    83gja1bx6le11.png
    958,2 KB · Görüntüleme: 51
Yine gelmiş Windows 11 düşmanları. Ne istiyorsunuz anlamadım mis gibi işletim sistemi.
Windows 10'un yerini alabildi mi şu an?

Windows 11 düşmanları siz Win 10 kullanmaya devam edin. Biz ise pürüzsüz bir şekilde en son sürüm, en gücel ve en güvenli olan Win 11 kullanmaya devam edelim.
Apple'dan (tasarımsal olarak) araklanmış bir işletim sistemini ve hala daha insanların konu açmasını görmezden gelip "pürüzsüz" bir işletim sistemi diyelim, ne güzel dünya. Bu OS hala daha olgunlaşmadı, neden Windows 10'un yerini tutamadı hala? Bunu belirtin. "güncellik" her zaman faydalı olmuyor değil mi? AMD sürücülerinde bile çoğu zaman son versiyonlarda problem olurken (özellikle Beta versiyonları) nedir bu güncellik sevdası? Ha elbette güncel olan her şeye karşı değilim (ben de güncellemeleri yapıyorum çünkü) ama cılkını çıkartmanın anlamı yok değil mi?

Son düzenleme:
Apple'dan (tasarımsal olarak) araklanmış bir işletim sistemini ve hala daha insanların konu açmasını görmezden gelip "pürüzsüz" bir işletim sistemi diyelim, ne güzel dünya. Bu OS hala daha olgunlaşmadı, neden Windows 10'un yerini tutamadı hala? Bunu belirtin. "güncellik" her zaman faydalı olmuyor değil mi? AMD sürücülerinde bile çoğu zaman son versiyonlarda problem olurken (özellikle Beta versiyonları) nedir bu güncellik sevdası? Ha elbette güncel olan her şeye karşı değilim (ben de güncellemeleri yapıyorum çünkü) ama cılkını çıkartmanın anlamı yok değil mi?
Windows 10 harika bir işletim sistemi haline gelmişken bile Win 7 kullanılıyordu. Stabil olduğu için mi? Hayır. İnsanoğlu alışkanlıklarını kolay terk etmiyor. Bazı insanlar yenilikçidir ve risk alarak hemen yeni olana yönelirler. Forumda bazı sorunlar vardı konu açılmıştı ama çok uzun süredir kullanıyorum ve 1 (bir) bakın bir kez bile hata görmedim ne gaming ne de diğer işlerimde. Windows 10'u geçememesi 10'dan daha az stabil olması değil insanların alışkanlığından kaynaklıdır. Çıkalı 1 yılı geçti nasıl hala oturmadı? Apple'dan arakladı veya araklamadı ben bunu tartışamam ancak her şeyiyle çok beğeniyorum. Windows 10'da Windows Update sekmesi bile berat bazen güncelleme arattığında sonsuza kadar arıyordu örneğin ve hiç bir zamanda düzelmedi o (en azından bende). Kısacası kendi tercihiniz olduğunu söylemekte özgürsünüz benim özgür olduğum gibi ancak Win 10'un şuan daha çok kullanılması 11'den daha iyi olduğu için değil insanların alışkanlıklarını tek etmemesinden ve yeniliklere kapalı olmasından kaynaklıdır. Ben uyumsuz işlemci ile kullandım1 yıl 11'i 6700K ile. Buna rağmen herhangi bir performans kaybı, fps düşüsü yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı