Windows 11 Build 25120, Yeni Arama Kutusuyla Yayınlandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows-11-Masaustu-Arama-Kutusu.jpg

Windows 11 KB5014019 güncellemesi kısa zaman önce yeni Spotlight özelliğiyle birlikte yola çıkmıştı. Microsoft ayrıca Windows 11 Build 25120 güncellemesini Geliştirme Kanalı’ndaki (Dev Channel) kullanıcılarına göndermeye başladı. Yeni yapı ilgi çekici özelliklerle gelmiyor, ancak masaüstünde görünen yeni bir deneysel “arama kutusu” özelliğine sahip. Build 25120, görünüşe göre gelecek yıl beklediğimiz, “Sun Valley 3” kod adına […]

Devamı: Windows 11 Build 25120, Yeni Arama Kutusuyla Yayınlandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Simgeleri ortaya aldın, marketi Appstore gibi yaptın, arama çubuğunun şeklini Spotlight gibi yaptın.

Eleştirmek haddime değil ha. Sonuçta ben onlarca belki yüzlerce hazır araçları olan IDE'de, doğru bir düzgün form uygulaması bile yazmam. Sadece macOS'e esinleniyor gibi.

Simgeleri ortaya aldın, marketi App Store gibi yaptın, arama çubuğunun şeklini spotlight gibi yaptın.

Eleştirmek haddime değil ha. Sonuçta ben onlarca belki yüzlerce hazır araçları olan IDE'de, doğru bir düzgün form uygulaması bile yazmam. Sadece macOS'e esinleniyor gibi.

Bana sorarsan esinleniyor değil, bayağı bildiğin ufak düzenlemelerle Windows tabanlı macOS yapıyorlar.

Eğer tam sürümde de olursa kimsenin kullanacağını zannetmiyorum. Ben olsam direkt kapatırdım.
Zaten Widget bölümü diye ayrı bir Widget bölümü var, niye bir daha masaüstüne Widget koyuyorlar? Saçmalık.

Geri
Yukarı