Windows 11 C diskinde açık kilit simgesi ne anlama geliyor?

Gokhan1907

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ablamın IPhone'undan bilgisayara fotoğraf atarken C diskimin simgesinin değiştiğini fark ettim. Bu ne anlama geliyor bilenler açıklayabilir mi? Ne işe yarıyor? Tekrar nasıl eski haline çevirebilirim? Biraz araştırdım BitLocker ile alakalı şeyler okudum ama ben öyle bir şeyi kullanmadım aktif etmedim kendi kendine mi oldu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• bu bilgisayar fotoo 1.png
    bu bilgisayar fotoo 1.png
    122,5 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows artık otomatik BitLocker kuruyor korkmanız gereken bir şey yok. Diskinizi şifreliyor böylece bir sıkıntı durumunda kimse verilerinizi çalamaz. Diske tekrar erişim otomatik olarak açılır siz bilgisayarı açınca. Olur da diski değiştirir ve bu diskin de şifresini kaldırmanız gerekirse Microsoft hesabınızda kurtarma şifresi kaydediliyor oradan bulabilirsiniz.

Eğer hiç bu islere girmek istemiyorsanız aramaya BitLocker ayarları yazıp ayarlardan kapatabilirsiniz. Bence güzel bir özellik.

Herkese merhaba, ablamın IPhone'undan bilgisayara fotoğraf atarken C diskimin simgesinin değiştiğini fark ettim. Bu ne anlama geliyor bilenler açıklayabilir mi? Ne işe yarıyor? Tekrar nasıl eski haline çevirebilirim? Biraz araştırdım BitLocker ile alakalı şeyler okudum ama ben öyle bir şeyi kullanmadım aktif etmedim kendi kendine mi oldu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.
Windows açık olduğu için BitLocker kilidi otomatik açılmış oluyor. Kurtarma moduna girerseniz C:'nin kilitli olduğunu görürsünüz ve şifre isteyecektir.

Başka BitLocker kilitli bir disk taktığınız zaman kilitli olduğunu görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı