Windows 11 C sürücüsü sürekli doluyor

• Konuyu başlatan x571
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 791

x571

Hectopat
Sadece işletim sistemi için kullandığım 120 GB bir SSD var. Oyun film indirmelerini başka bir sürücüye yapıyorum. Birkaç program hariç C sürücüsünde bir şey yok. Sistem geri yüklemeleri de kapalı. Bugün gördüğüm kadarıyla 2 GB yer kalmış. Başka nereye bakmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
C/users klasörünün içine ve c/program data.
Outlook kullanıyor musun? (çok güzel şişme yapar)
Oynadığın oyunların Save dosyaları vs c/users/kullanıcı adı altında tutulur genelde.
gizli dosyaları açmayı unutmayın gözünüzden kaçanlar olabilir.

Virus olabilir dosyalarını sürekli kopyalıyor olabilir.
antivirüs yok diyor.

C/users klasörünün içine ve c/program data.
Outlook kullanıyor musun? (çok güzel şişme yapar)
Oynadığın oyunların Save dosyaları vs c/users/kullanıcı adı altında tutulur genelde.
gizli dosyaları açmayı unutmayın gözünüzden kaçanlar olabilir.

telegram kullanıyorum . baş şüpheli windows benim için ama windows update dosyalarını temizledim falan hayal ettiğim kadar bi yer açılmadı . 12 gb kadar bişey gitti.

Son düzenleme:
Buna benzer bir olay yaşamıştım. Ekran kaydını açmışım yanlışlıkla :D. Bakmakta fayda var.
Bu tür şeyler genelde c:/users klasörünün içinde tutulur. alt klasörleri tek tek incelerse 10 dk sürmez temizlemesi..
ben genelde manuel temizlik yaptığımda indirilen klasörü ve çöp kutusundan 20 gb üstü çöp çıkıyor. gerisini sen düşün. temp klasörü, save dosyaları, sanal makine dosyaları(30-40 gb) vs bunları temizlesem 60 gb rahat çıkarırım

Antivirüs yok diyor.

Telegram kullanıyorum. Baş şüpheli Windows benim için ama Windows Update dosyalarını temizledim falan hayal ettiğim kadar bir yer açılmadı. 12 GB kadar bir şey gitti.

Kurulu programlara bakın. Windows bu kadar şişme yapmaz.

mesaj atan herkese teşekkürler . şüphelendiğim gibi windowsdan çıktı sıkıntı . nasıl düzeldiğini aşağıda anlattım.

işe ilkin windows un güncellemelerinden kalan dosyaları temizlemekle başlıyoruz. ardından treesize programını indiriyoruz. program diski tarayıp yüksek gb lı dosyaları gösteriyor. kullanımı kolay zaten sizi yönlendiriyor.

Hiberfil.sys gereksiz yere yer kaplıyor . bunu komut istemini yönetici modunda açıp siliyoruz. komut aşağıda
Kod:
powercfg -h off

bu şekilde 50 gb boş yer açtım.

Geri
Yukarı