Windows 11 çalıştırmayan bilgisayarda VirtualBox ile Windows 11 nasıl çalışıyor?

kaansecret

Centipat
Arkadaşlar bilgisayar konusunda pek bilgili biri değilim o yüzden bilgisizliğimi mazur görün.
Benim anlamak istediğim şey şu.

Windows 11'in teknik özelliklerini desteklemeyen bilgisayara, (Örneğin benim bilgisayarım Macbook Pro 2013 Late), Virtual ya da Parallels desktop ile nasıl kurulum yapılabiliyor? Ben kurdum ama donanımı desteklemeyen cihaz çalıştırıyor? Madem çalıştırıyor neden ana kurulumu desteklemiyor? :D Bana garip geldi.

Arkadaşlar bilgisayar konusunda pek bilgili biri değilim o yüzden bilgisizliğimi mazur görün.
Benim anlamak istediğim şey şu.

Windows 11'in teknik özelliklerini desteklemeyen bilgisayara, (örneğin benim bilgisayarım MacBook Pro 2013 late), Virtual'ya da Parallels Desktop ile nasıl kurulum yapılabiliyor? Ben kurdum ama donanımı desteklemeyen cihaz çalıştırıyor? Madem çalıştırıyor neden ana kurulumu desteklemiyor? :D bana garip geldi.

Virtual boxda kurgusal bilgisayarın ozelliklerini kendin belirliyorsun.

Bilgisayarın desteklenmemesi, Microsoft için daha fazla bilgisayar alımı daha çok fazla para demek. Yoksa her bilgisayara Windows 11 kurabilirsin.. Microsoft para için her şeyi yapar!

Bilgisayarın desteklenmemesi, Microsoft için daha fazla bilgisayar alımı daha çok fazla para demek. Yoksa her bilgisayara Windows 11 kurabilirsin. Microsoft para için her şeyi yapar!

Bu sizin dediğiniz öyle bir mevzu değil maalesef ki. Her bilgisayara Windows 11 kurduğunuzu varsayıyorum. Yeni nesil bir donanımın olmadığı sürece ne kadar verim alabilirsin? Bu sebeple belirli standartlar getiriyorlar.

Tofaş'la F1'e katılmak istemenin anlamı yok.

Bu sizin dediğiniz öyle bir mevzu değil maalesef ki. Her bilgisayara Windows 11 kurduğunuzu varsayıyorum. Yeni nesil bir donanımın olmadığı sürece ne kadar verim alabilirsin? Bu sebeple belirli standartlar getiriyorlar.

Tofaş'la F1'e katılmak istemenin anlamı yok.

Windows 11 de ağır bir şey asla sisteme eklenmedi. Sadece Windows 10'un üzerine yeni bir başlangıç çubuğu ve yeni ayarlar yazılımı eklenmiş, birkaç tane daha özellik var dosya tarayıcısının değişmesi gibi ama en önemli "ağırlık" yaratabilecek tek şey o dediklerim.

Bu arada, gerçek sistem gereksinimlerinde aslında hiçbir değişiklik olmadı. 4 GB RAM 64 GB depolama her bilgisayarda var. Benim bahsettiğim ve birçok bilgisayarın gereksiz yere desteksiz kalmasını sağlayan tpu ile Secure Boot.

Yeni konular

Geri
Yukarı