Windows 11 çoklu dil ISO var mı?

Windows un web sitesinden indirdiginde bir tane tool var zaten. Farkli ISO lar yok diye biliyorum multi edition olarak geciyor. Yukleme esnasinda seciyorsun ne istiyorsan.

Dil paketi yükleme​

Bir dil Tercih edilen diller bölümü altında listeleniyor ancak Windows görüntüleme dili listesinde görünmüyorsa ilk olarak (varsa) dil paketini yüklemeniz gerekir.
  1. Başlangıç > Ayarları > Saat & dili > Dil & bölgesi'ni seçin.
  2. Tercih edilen diller bölümünde Dil ekle'yi seçin, istediğiniz dili girin ve ardından İleri'yi seçin.
  3. Dil paketi indir seçeneğinden İndir'i seçin.
  4. Dil paketi yüklendikten sonra Geri'yi seçin.
  5. Windows görüntüleme dili menüsünden bir dil seçin

Dil paketi yüklemek işinize yarar mı ?
Kaynak: Windows'da giriş ve görüntüleme dili ayarlarını yönetme - Microsoft Desteği

Windows'un web sitesinden indirdiginde bir tane tool var zaten. Farkli ISO'lar yok diye biliyorum multi Edition olarak geciyor. Yukleme esnasinda seciyorsun ne istiyorsan.

Yükleme medyası oluşturma aracı ile denediğimde de dil seçtiriyor. Ancak istediğim tek bir ISO, yükleme ekranında dil seçimi olacak.

dil paketi yükleme​

Bir dil tercih edilen diller bölümü altında listeleniyor ancak Windows görüntüleme dili listesinde görünmüyorsa ilk olarak (varsa) dil paketini yüklemeniz gerekir.
  1. başlangıç > ayarları > saat & dili > dil & bölgesi'ni seçin.
  2. tercih edilen diller bölümünde dil ekle'yi seçin, istediğiniz dili girin ve ardından ileri'yi seçin.
  3. Dil paketi indir seçeneğinden indir'i seçin.
  4. Dil paketi yüklendikten sonra geri'yi seçin.
  5. Windows görüntüleme dili menüsünden bir dil seçin.

Dil paketi yüklemek işinize yarar mı?

Dil paketleri çok sorun çıkartıyor. Yarı İngilizce yarı Türkçe oluyor hiç sevmiyorum :D

Yükleme medyası oluşturma aracı ile denediğimde de dil seçtiriyor. Ancak istediğim tek bir ISO, yükleme ekranında dil seçimi olacak.

Dil paketleri çok sorun çıkartıyor. Yarı İngilizce yarı Türkçe oluyor hiç sevmiyorum :D
Download Windows 11 bu linke gidersen eger asagidaki gibi bir secenek gormen lazim multi edition ISO deneyebilir misin ?

1681206594486.png

Download Windows 11 bu linke gidersen eger asagidaki gibi bir secenek gormen lazim multi Edition ISO deneyebilir misin?

Eki Görüntüle 1735862

Hocam o Pro ve Home gibi seçenekleri aynı anda bulunduran ISO. Dil ile alakası yok maalesef.

Hocam 2 dili aynı anda orijinal dilleriyle kullanmak için 2 farklı ISO ile kurup başlangıç ekranında seçmen lazım fakat çok uğraştırır gerek yok her bilgisayara ayrı ayrı program kurman gerekiyor bence yarım filan ama dil ayarlarıyla devam edin.

Hocam o Pro ve Home gibi seçenekleri aynı anda bulunduran ISO. Dil ile alakası yok maalesef.

Hocam 2 dili aynı anda orijinal dilleriyle kullanmak için 2 farklı ISO ile kurup başlangıç ekranında seçmen lazım fakat çok uğraştırır gerek yok her bilgisayara ayrı ayrı program kurman gerekiyor bence yarım filan ama dil ayarlarıyla devam edin.

Yok o şekilde istemiyorum zaten. Format attırmak isteyen çok oluyor. Bazen Türkçe bazen İngilizce istiyorlar. O yüzden istiyorum.

Hocam kolayı var onun ventor ile istediğiniz kadar ISO'yu flasha koyup format atabilirsiniz. 2 tane ISO indirirsiniz ama kolaylık olur bu yöntemle. Flashınız yettiği kadar ISO'yu koyun takır takır format atın :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Pro veya Home, dil ile alakasi ne ?
Sanirim karisiklik surada cikiyor. Normalde Windowsta dilleri otomatik olarak yuklu geliyor. Windows icerisinden veya yukleme ekrani esnasinda dil secebiliyorsunuz.
Turkiyede, sizin yuklediginiz Windows surumu SL yani Single Language, tek dil paketi ise PC sadece tek dil ile calisiyor degistirmek isterseniz format atip Diger dil ile yuklemeniz lazim.
Bunun icin ayri bir ISO dosyasi gerekmiyor yani, Ayni usb ile yukleme yapip farkli dil ile format atacaksiniz.

Hocam Pro veya Home, dil ile alakasi ne?
Sanirim karisiklik surada cikiyor. Normalde Windows'ta dilleri otomatik olarak yuklu geliyor. Windows icerisinden veya yukleme ekrani esnasinda dil secebiliyorsunuz.
Türkiye'de, sizin yuklediginiz Windows surumu SL yani Single Language, tek dil paketi ise PC sadece tek dil ile calisiyor degistirmek isterseniz format atip Diger dil ile yuklemeniz lazim.
Bunun icin ayri bir ISO dosyasi gerekmiyor yani, Ayni USB ile yukleme yapip farkli dil ile format atacaksiniz.

Hocam attığınız multi Edition'da multi dil desteği sunmuyor onu söyledim ben.
Ve orada dediğim bilgisayara 2 tane farklı Windows kurmak biri Türkçe biri İngilizce. Ama arkadaşın istediği farklı bir şeymiş arkadaş tek ISO ile farklı dilde format atmak istiyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı