Windows 11 daha mı yavaş?

Sistem çok iyi değilse oluyor öyle.
Sisteme göre değişir.
SSD'ye sahipsen hız iyi ancak HDD var ise kaplumbağa hızı ile devam eder ve sistem daha yeni kurulduğu için güncellemeler ve sistem oturması HDD'yi bayağı meşgul eder zamanla belki düzelme olur.
GTX 1650M, i5 9300HF, 256 GB NVMe SSD ve 8 GB DDR4 RAM var. Bunlar da mı yetmiyor buna?
Windows 10 oturmuş sistem. Windows 11 ise daha çok pişmesi gerek. Microsoft kendisi 11.11.2021 tarihini beklemeden daha fazla mükemmel yapmadan yayınlıyoruz yazmıştı Twitter'da. Enteresan.
Nerede paylaştılar bunu?
GPU sürücülerini güncelle. Animasyonlardaki takılmalar gidiyor.
Güncel. Güncellemeden önce daha da beterdi.

GTX 1650M, i5 9300HF, 256 GB NVMe SSD ve 8 GB DDR4 RAM var. Bunlar da mı yetmiyor buna?

Nerede paylaştılar bunu?

Güncel.

Daha yavaş olması pek mümkün değil gibi. Biraz bekleyin sistem bir otursun kendin gelsin. Yeni kurduğunuz için olabilir. 1-2 saat sonra yavaşlama olmaz diye düşünüyorum.

Temiz kurulum yaptınız mı?

Nereye baksam birileri Windows 11 ile bilgisayar hızlandı diyor ama bende sanki daha da yavaşlamış gibi geliyor. Neden böyle olabilir? Birkaç ayar mı yapmam gerekiyor?

Arayüz çok kasıyor bende laglanıyor takılıyor falan uyuz etti Windows 10 candır sırf yeni özellikler var diye stabillik kaybetmeye değmez. (R5 2500U)

Bilgisayar özelliklerimi göreceksiniz yorumun altında. 8 GB RAM varken CS:GO 75 saniyede açılıyordu 8 GB daha RAM ekledikten sonra 50-55 saniyelere düştü. Ve bazı uygulmalar bazen olması gerektiğinden çok daha yavaş açılıyor. PC ise 15 saniyede açılıyor. Bu işletim sistemi hantal. Windows 11 çok güzel bir işletim sistemi ama yine de hantal. Geçmeyi düşünen varsa bence geçmesin.
ASUS TUF F15 FX506l.
İşlemci: Intel Core i5-10300H
RAM: 16 GB DDR4 2933 MHz RAM,
Depolama: 1 TB M.2 SSD.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar özelliklerimi göreceksiniz yorumun altında. 8 GB RAM varken CS:GO 75 saniyede açılıyordu 8 GB daha RAM ekledikten sonra 50-55 saniyelere düştü. Ve bazı uygulmalar bazen olması gerektiğinden çok daha yavaş açılıyor. PC ise 15 saniyede açılıyor. Bu işletim sistemi hantal. Windows 11 çok güzel bir işletim sistemi ama yine de hantal. Geçmeyi düşünen varsa bence geçmesin.
ASUS TUF F15 FX506l.
İşlemci: Intel Core i5-10300H
RAM: 16 GB DDR4 2933 MHz RAM,
Depolama: 1 TB M.2 SSD.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.

Sizde bir değişiklik var gibi. Ben yanlışlıkla HDD'ye kurmuştum ve açılması 37sn sürüyordu. O kadar rahat çalışıyordu ki bu bilgisayara girene kadar HDD olduğunu fark etmedim.

Sisteme format atacakken hazır Windows 11 deneyeyim diyerek kurdum ve bariz kasma vardı. Ekran kartı sürücüsünü yüklerken sistem çökünce de direk W10'a geri döndüm. Windows 11'in Daha çok yolu var bana kalırsa.

Sizde bir değişiklik var gibi. Ben yanlışlıkla HDD'ye kurmuştum ve açılması 37sn sürüyordu. O kadar rahat çalışıyordu ki bu bilgisayara girene kadar HDD olduğunu fark etmedim.
nasıl bir değişiklik hocam?

Yani Windows 11'e yükseltene dek hiçbir değişiklik yapmadım. Yükselttikten 3 4 ay sonra 8 GB RAM taktım. Ama ilk yükselttiğimden itibaren böyle ve 610 GB'lık boş yerim daha var.

Yani Windows 11'e yükseltene dek hiçbir değişiklik yapmadım. Yükselttikten 3 4 ay sonra 8 GB RAM taktım. Ama ilk yükselttiğimden itibaren böyle ve 610 GB'lık boş yerim daha var.

yanlışlıkla 3 kere göndermişim :(

i7 10750H işlemci ve 8 GB RAM var ama sistem yavaş çalışıyor. Sağ altta ses açmaya tıkladığımda açılması zaman alıyor açılsa sese tıklamak ayrıca zaman alıyor :( başlata tıkladığınızda ayrı sorunları var, sürükle bırak olmaması apayrı bir mesele... Olmamış bence :) Mac gibi bir şey yapmaya çalışmışlar anladığım kadarıyla ama ne gerek vardı ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı