Windows 11 deneyimim

Kutaysadf

Decapat
Daha fazla  
1 aylık Windows 11 kullanımım ardından:
İyi özellikler:

-Arayüz daha iyi
-Mobilleşme başlamış
-Dokunmatik cihazlarda kullanıma uygun
-Diğer işletim sistemlerinin aksine Windows 10 altyapısı kullanılarak yapıldığı için Windows 10 için yazılan programlar otomatik senkronize Windows 11 ile çalışıyor.
-Uyarı sesleri iyileştirilmiş (açılma sesi, ses açma kapama vs.)
-Oyunlar ve invidia ile senkron çalışıyor bir sıkıntısı yok.
Kötü özellikler:
-Bazı programlar (Logitech Gaming Software vb) cihazları algılamıyor. (G HUB kullanın)
-Bazı ufak animasyonlarda kronik hatalar var. (bazen ses simgesi ses kapalı gözüküyor ama ses açık oluyor vb.)
-Dosya gezgini içerisinde kullandığımız sağ tık yenile veya yeni klasör gibi sağ tık mekanikleri başka kısa yola atanmış.
-Çok fazla dokunmatik cihazlara yönelik yapılmış gibi duruyor.
Benim genel olarak hoşuma giden ve rahatsız olduğum noktalar bunlar.
-Güncelleme sık geliyor

Yeni görev çubuğu gerçekten çok kötü, sağ tık olayı çok kötü geç açılıyor. Yuvarlatılmış köşeler isteğe bağlı olmalıydı. Pencere animasyonları dışında sağlam özellik var mı? Bilemiyorum Altan bilemiyorum yani...

1 aylık Windows 11 kullanımım ardından:
İyi özellikler:

-Arayüz daha iyi
-Mobilleşme başlamış
-Dokunmatik cihazlarda kullanıma uygun
-Diğer işletim sistemlerinin aksine Windows 10 altyapısı kullanılarak yapıldığı için Windows 10 için yazılan programlar otomatik senkronize Windows 11 ile çalışıyor.
-Uyarı sesleri iyileştirilmiş (açılma sesi, ses açma kapama vs.)
-Oyunlar ve invidia ile senkron çalışıyor bir sıkıntısı yok.
Kötü özellikler:
-Bazı programlar (Logitech Gaming Software vb) cihazları algılamıyor. (G HUB kullanın)
-Bazı ufak animasyonlarda kronik hatalar var. (bazen ses simgesi ses kapalı gözüküyor ama ses açık oluyor vb.)
-Dosya gezgini içerisinde kullandığımız sağ tık yenile veya yeni klasör gibi sağ tık mekanikleri başka kısa yola atanmış.
-Çok fazla dokunmatik cihazlara yönelik yapılmış gibi duruyor.
Benim genel olarak hoşuma giden ve rahatsız olduğum noktalar bunlar.
-Güncelleme sık geliyor

GÜNCELLEME : Oyun bilgisayarımda konuyu açtığım günden beri Windows 11 kullanıyorum. Her şey artık daha optimize ve daha kullanışlı. Kesinlikle geçilir.

Geri
Yukarı