Windows 11 deneyimim

edwardMOHCTA

Hectopat
Daha fazla  
Windows 11 ilk çıktığında geçmiştim ama en fazla 1-2 gün sürdü, tekrar Windows 10'a döndüm çok hata falan dedikleri için.

Şunu belirtmek istiyorum: Forumlarda dolaşıp Windows 11'e geçilir mi, çok hata var mı? Soruların cevabını ararsanız geçmekte zorlanırsınız. Kendiniz denemeniz, tatmanız lazım. Ben de aynı sıkıntıları yaşıyordum ama 1 hafta önce açtığım şu konuda "Technopat üyeleri hangi işletim sistemini kullanıyor?" kullanılan 145 oy benim için gayet yeterli oldu ve bu sefer dedim Windows 11'e geçiyorum ve sizi rahatlatacak deneyimler getirdiğimi söyleyebilirim.

Bilgisayarım Windows 11 destekliyor ama TPM 2.0 ve diğer olayları kaldıran ISO'yu Rufus yardımıyla kurdum bilgisayara ve 1 gün öyle Windows 11 kullandım. Gayet kullanışlı ve herhangi bir hata göremedim. Oyunlarda FPS'im sabit, çok değişmedi 1-2 artısı oldu, hiçbir hata ile karşılaşmadım.

Tekrar format atıp olduğu gibi normal kurdum ve 6 gündür kullanmaktayım, günlük kullanımda Windows 10'dan bana göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Oyun konusunda hiçbir değişiklik olmadı benim tarafımda ama olan arkadaşlar var. Sadece CTRL ile klasör seçiminde ufak bir kasma oluyor ama onu da halledeceklerine inanıyorum. Ayrıca yakın zamanda Android desteğide geleceğini duydum.

Windows 11'e rahatlıkla geçebilirsiniz arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yok. Şu an çıktığından beri kullanan arkadaşım var ve halen daha stabil kullanıyor. Umarım kararsız kalan arkadaşlara azıcık yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ilk çıktığı günden beri Windows 11 Pro kullanıyorum. Gündelik kullanımda hiç hatayla karşılaşmadım, oyunlarda (LoL ve Valorant) FPS değerlerinde bir değişim olmadı zaten ekran kartım eski ve giriş seviyesi olduğu için Windows 10 kullanırken de ortalama 60FPS alırken aynı ayarlarda gene 60 FPS alıyorum.
Gözle görülen tek sıkıntı yeni arayüz animasyonları nadiren kasma yapıyor. Benim sistemimle alakalıda olabilir.

Sistemim:
i5 - 8250U
Radeon R5 M430
16 GB DDR4 2400MHz
256 GB SSD

Günlük kullanıcılar için Office programları, internet, oyun vs. gibi şeylerde bir avantajı yok. Yeni olması cezbediyor tabi yenilik isteyen geçebilir. Ama sürükle bırak özelliğinin çalışmaması özellikle iş bilgisayarı için üzebilir. Alışkanlıklarınız, düzeniniz bozulur. Şimdilik buna değmez. Son güncellemeden sonra stabilite arttı gibi geldi. Eski W10 performansından bir farkı yok gibi. Zamanla daha da iyi olacaktır. Şimdilik fena değil ama iş bilgisayarın ise ve Windows 10'dan memnunsanız macera aramayın bekleyin. Öyle bir durumda değilseniz geçebilirsiniz.

Benim de laptop TPM 2.0 olayı olmadığı için geçemedim, Windows 11 için TPM desteğini sizce ne zaman kaldırır?

Microsoft TPM 2.0 olayını yakın zamanda kaldıracağına inanıyorum. Rusya ve Çin vb. TPM 2.0 yani bu kadar nüfusu saymayıp banane onlardan diyeceklerini sanmıyorum biraz daha beklersek kaldırılacağını şahsen göreceğiz.

Geri
Yukarı