Windows 11 desteklenmeyen PC'ye Windows 11 kurmak sorun yaratır mı?

KaanArda06

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
Radeon™ RX 460
Anakart
MSI A68HM-E33 V2
İşlemci
AMD A10 7870K
Windows 10 kullanıyorum ve Windows 11'e geçmek istiyorum ama bilgisayarım desteklemiyor.
Ben bilgisayarıma Windows 11 kursam bir sıkıntı yaşatır mı?
Ve sizce Windows 10 mu Windows 11 mi?

TPM 2.0 da sarı kutucukta ünlem var.
İşlemcide kırmızı işaret.
Gerisi yeşil yani uyuyor.

Eğer zamanınız varsa bi deneyin olmasa geri Windows 10 kurarsınız

Windows 10 kullanıyorum ve Windows 11'e geçmek istiyorum ama bilgisayarım desteklemiyor.

Kuranlar var ve sorun yaşamamışlar. Söyle bir durum var ama bu sistemde Windows 10 çok çok daha iyi performans verir.

Ben Athlon işlemciler desteklemezken illegal kurulum yapmıştım. Sonuçları nedir diye sorarsan; sistem aşırı derecede yavaş işlem yaptı, oyunlar çok kasıyordu, bir de yavaş açılıyordu.
Benim sistemim 11'i destekliyor ama ben dün Windows 10'a geri döndüm. Çünkü oyunlarda ve bilgisayarın gündelik kullanımında en iyi performansı hala Windows 10 veriyor. CS de en yüksek ayarlarda Windows 11 ile 140 FPS alırken Windows 10'a geri dönünce 165 almaya başladım.

Desteklemiyorsa zaten Windows 10'da kalmanız daha iyi olur.

Denemekten zarar gelmez, ben kurduğumda masaüstü deneyiminde genel olarak bir sorun yoktu ama istisnasız her oyun açtığımda sistem çöküyordu. Windows 10 genel olarak daha stabil, 11'e geçmenizi pek önermem fakat deneyebilirsiniz.

hocam windows 11 isosunu resmi siteden indirin ardından rufus'a atın "tpm bypass" gibi bir seçenek var onu işaretleyin ve usb'ye yazdırıp normal birşekilde kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı