Çözüldü Windows 11 donuyor fakat mouse hareket etmeye devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eskrate

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen R5 5500 CPU
Intel Arc A750 GPU
ASUS Prime B-450M K Mobo
16 GB Ram
650W PSU
RAM
16 GB CL16 3200 MHz
Ekran kartı
1050Ti 4GB
Anakart
ASUS Prime B450M-K II
İşlemci
R5 5500
Merhaba, bugün işlemci değiştirdiğimden yeni anakart ve RAM aldım. Hazır sistemi değiştirmişken Windows 11'e geçeyim dedim ama bir sorun var. Genelde Discord açınca başıma geldi ama tetikleyen şeyi anlamadım. Sorunum kısaca şöyle; bilgisayar aniden donuyor fakat mouse hareket etmeye devam ediyor yani programların fonksiyonları çalışmıyor (örneğin Discord'da bir yere tıklayamıyorum program tamamen donuyor ya da tarayıcıda sekme yüklenmiyor gibi).

Temiz kurulum yaptım, parçalar yeni zaten; sadece ekran kartı, SSD ve HDD eski. RAM'lerde problem olduğunu sanmıyorum kontrol ettim. SSD'i HD Tune ile kontrol ettim bir sorun çıkmadı. Şu an HDD'i tarama yapıyorum ama bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Eski sistemim ve yeni aldığım sistemi bırakıyorum, sizce sorun Windows 11 kaynaklı mı? Eğer öyleyse Windows 10 geçmeden nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler.

Eski sistem:
-FX 8300 işlemci.
-8 GB DDR3 RAM.
-ASRock 760GM-HDV anakart.

Yeni sistem:
-R5 5500 işlemci.
-16 GB DDR4 RAM.
-ASUS Prime B450M-K II anakart (BIOS güncel, Secure Boot etkin).

Adsız.png

Not olarak ekleyeyim tekrar dondu şu an bu nedenle HDD taraması da donmuş oldu. Tekrar başlatıyorum bilgilendireceğim.

Son düzenleme:
Merhaba, bugün işlemci değiştirdiğimden yeni anakart ve RAM aldım. Hazır sistemi değiştirmişken Windows 11'e geçeyim dedim ama bir sorun var. Genelde Discord açınca başıma geldi ama tetikleyen şeyi anlamadım. Sorunum kısaca şöyle; bilgisayar aniden donuyor fakat mouse hareket etmeye devam ediyor yani programların fonksiyonları çalışmıyor (örneğin Discord'da bir yere tıklayamıyorum program tamamen donuyor ya da tarayıcıda sekme yüklenmiyor gibi).

Temiz kurulum yaptım, parçalar yeni zaten; sadece ekran kartı, SSD ve HDD eski. RAM'lerde problem olduğunu sanmıyorum kontrol ettim. SSD'i HD Tune ile kontrol ettim bir sorun çıkmadı. Şu an HDD'i tarama yapıyorum ama bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Eski sistemim ve yeni aldığım sistemi bırakıyorum, sizce sorun Windows 11 kaynaklı mı? Eğer öyleyse Windows 10 geçmeden nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler.

Eski sistem:
-FX 8300 işlemci.
-8 GB DDR3 RAM.
-ASRock 760GM-HDV anakart.

Yeni sistem:
-R5 5500 işlemci.
-16 GB DDR4 RAM.
-ASUS Prime B450M K II anakart (BIOS güncel, Secure Boot etkin).

Eki Görüntüle 1632709

Not olarak ekleyeyim tekrar dondu şu an bu nedenle HDD taraması da donmuş oldu. Tekrar başlatıyorum bilgilendireceğim.

Hocam bende de aynisi oluyor sorunu çözdünüz mü acaba?

Hocam bende de aynisi oluyor sorunu çözdünüz mü acaba?
Yeni bir M2 SSD alıp Windows'u ona kurdum. Tüm problem çözüldü. Sanıyorum ki Sata SSD'im arızalıymış. Yedek depo olarak kullanıyorum şuan.

Çözüm

Geri
Yukarı