Windows 11 Dosya Gezgini Sekmeler Özelliği RAM Tüketimini Düşürüyor

Kötü ve iyi kavramları size göre görünümden ibaret ise evet, Windows 10 gezgini pek de düzenli bir görünüme sahip değil.

Benim için iyi kötü kavramları performans ve işlevsellikten ibaret. Bu sebeple şu anki Windows 11 gezgininin 10 seviyesine gelmesi için 400000 fırın ekmek yemesi gerekli. Sistemin genel sorununu bir kenara bırakırsak (sağ tık menülerindeki gecikme) klasörlerin arasında dolanmak işkence haline geliyor. Çoklu dosya seçimini saymıyorum bile, işlemlerimi yaparken sinir krizleri geçiriyordum. Yahu ikiden fazla dosya seçince nasıl arayüz donmaya başlar, nasıl kasar? Aklım almıyor. Yarım yamalak bitmemiş sistem. Arkadaş yukarıda ne güzel özetlemiş:

Dediğiniz gibi kendim için konuşuyorum herkesin zevki başka.

Dediğiniz gibi kendim için konuşuyorum herkesin zevki başka.
Görünüme lafım yok, yiğidi öldür hakkını yeme. Görünüm olarak sistemi yeniden ayağa kaldırmayı başardılar (belli başlı yerlerdeki tasarımları beğenmesem de - örneğin Groove Music harikaydı, değişti. Başlat menüsüne eski canlı kareleri getirmeleri gerekli gibi). Şu performans sorunlarını çözüp, Windows 10'a yakın bir performansa getirmeyi başarırlarsa o zaman oldu diyeceğim. Onu da yeni kernele geçmemeyi sürdürerek yapacak gibi görünmüyorlar.

Daha kompakt bir tasarım. 🤌🏼

Yeni gezgin ile daha da seri olacağını düşünüyorum. W10 üzerine yükseltme halinde bile w10 kıyasla kat kat seri zaten umarım daha da iyi olur. ☻️

Geri
Yukarı