Windows 11 Dosya Gezgini Sekmeler Özelliği RAM Tüketimini Düşürüyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows-11-Sekmeler-Dosya-Gezgini-Yeni-1678x1080.jpg

Sun Valley 2 (sürüm 22H2) ile birlikte sekmeler nihayet Dosya Gezgini’ne geliyor. Bu yenilik günlük kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve pencereler arasında geçiş yapmak artık çok daha kolay olacak. Sekmelere ek olarak, Dosya Gezgini ayrıca yeni bir kenar çubuğu alıyor. Öte yandan bu özellikle birlikte RAM kullanımının düştüğü gözlemlendi. Örneğin Dosya Gezgini üzerinde yeni bir sekme açtığınızda, […]

Devamı: Windows 11 Dosya Gezgini Sekmeler Özelliği RAM Tüketimini Düşürüyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Önce klasörler arasında dolanırken oluşan saniyelik gecikmeleri çözsünler, sonra yeni özellik eklemeyi düşünürler. Bitmemiş yarım yamalak sistemi iyileştirmek yerine her köşesine yeni özellik ekleyerek iyice çöpe dönüştürmeye bayılıyorlar.

Temeli yapmadan bina dikiyorlar. Sonu nereye gidecek merak ediyorum.

Windows 11 geçersem dosya gezgininin böyle olduğu bir sürüme asla geçmem.

Windows 10 gezgini daha kötü bence.

Önce klasörler arasında dolanırken oluşan saniyelik gecikmeleri çözsünler, sonra yeni özellik eklemeyi düşünürler. Bitmemiş yarım yamalak sistemi iyileştirmek yerine her köşesine yeni özellik ekleyerek iyice çöpe dönüştürmeye bayılıyorlar.

8'de yaptıkları hataya gitmeye başladılar kısacası. Her yerini özellik eklediler. Sorunları 1 yıl sonra çözdüler sonra oho iş işten geçmişti.

Windows 10 gezgini daha kötü bence.
Kötü ve iyi kavramları size göre görünümden ibaret ise evet, Windows 10 gezgini pek de düzenli bir görünüme sahip değil.

Benim için iyi kötü kavramları performans ve işlevsellikten ibaret. Bu sebeple şu anki Windows 11 gezgininin 10 seviyesine gelmesi için 400000 fırın ekmek yemesi gerekli. Sistemin genel sorununu bir kenara bırakırsak (sağ tık menülerindeki gecikme) klasörlerin arasında dolanmak işkence haline geliyor. Çoklu dosya seçimini saymıyorum bile, işlemlerimi yaparken sinir krizleri geçiriyordum. Yahu ikiden fazla dosya seçince nasıl arayüz donmaya başlar, nasıl kasar? Aklım almıyor. Yarım yamalak bitmemiş sistem. Arkadaş yukarıda ne güzel özetlemiş:
Temeli yapmadan bina dikiyorlar. Sonu nereye gidecek merak ediyorum.

Geri
Yukarı