Windows 11 düzgün çalışmıyor

celejziuk

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
RAM
Corsair Vengeance LPX 3000 MHz CL16 (2x8)
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 240 GB SSD - 1 TB HDD
Ekran kartı
MSI Gtx1650s Ventus XS OC
Anakart
MSI B450M-A PRO Max
İşlemci
Ryzen 5 3600
Son 2 gündür Windows 11'de bazı aksaklıklar yaşıyorum. Bilgisayar açılırken Windows yükleme ekranında bekletiyor, "bilgisayarı kapat, yeniden başlat, uyku, oturumu kapat" komutları çalışmıyor. Xbox'ı açmıyor haliyle oyunlara giremiyorum, bunu dışında birçok programı da açmıyor. Windows Update kontrol ediyorum sürekli herhangi bir düzeltme güncellemesi var mı? Diye ama bütün güncellemeler kurulu. Başka sorun yaşayan var mı? Merak ettim.

Yükseltme ile mi yoksa formatla mı geçtiniz Windows 11'e?
Eğer yükseltme ile geçtiyseniz bu tarz sorunlar yaşamanız olası. Format atıp sorunları giderebilirsiniz. Ya da yeni çıkacak güncellemeleri bekleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 2 gündür Windows 11'de bazı aksaklıklar yaşıyorum. Bilgisayar açılırken Windows yükleme ekranında bekletiyor, "bilgisayarı kapat, yeniden başlat, uyku, oturumu kapat" komutları çalışmıyor. Xbox'ı açmıyor haliyle oyunlara giremiyorum, bunu dışında birçok programı da açmıyor. Windows Update kontrol ediyorum sürekli herhangi bir düzeltme güncellemesi var mı? Diye ama bütün güncellemeler kurulu. Başka sorun yaşayan var mı? Merak ettim.
Normal bişey yani herkeste olan şeyler.

Bende de geçen hafta bilgisayarın açılması 27 dakika sürdü ve açıldığında tüm ayarlarım sıfırlanmış birçok program ve oyun silinmiş, görev çubuğu yoktu ayrıca fare tıklamalarını algılamıyordu. Zaten bu olay da bardağı taşıran son damlaydı Windows 10 geçtim kafam rahat.

Konuyu açtıktan sonra güncellemeleri tekrar denetledim güvenlik güncellemesi gelmiş hemen yapıp bitirdi, değişiklik var mı diye bilgisayarı yeniden başlattım ve bu saate kadar açamadım. Yaklaşık 1 saatten fazladır bilgisayar açılsın diye uğraştım. Sistem geri yükleme yaptım, youtube da bulduğum komutları falan yazdım ama nafile. Sayısız resetten sonra en sonunda biraz beklettikten sonra kendi açıldı. Şimdi resetlesem yine açılmayacağını biliyorum. Durduk yerde kafayı yedirtti sağolsun.
Yükseltme ile mi yoksa formatla mı geçtiniz Windows 11'e?
Eğer yükseltme ile geçtiyseniz bu tarz sorunlar yaşamanız olası. Format atıp sorunları giderebilirsiniz. Ya da yeni çıkacak güncellemeleri bekleyebilirsiniz.
2 ay önce yükseltme olarak geldiğinde yükseltmiştim, daha sonra SSD değiştirdiğim için temiz kurulum yaparak kurdum. Ortalama 2 aydır herhangi bir sorunum yoktu aksine memnundum ama bugün baya uğraştırdı.

2 ay önce yükseltme olarak geldiğinde yükseltmiştim, daha sonra SSD değiştirdiğim için temiz kurulum yaparak kurdum. Ortalama 2 aydır herhangi bir sorunum yoktu aksine memnundum ama bugün baya uğraştırdı.
Demek ki hâlâ vakti değil. Yazın büyük güncelleme bekleniyor. O zamana kadar Windows 10'dan devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı