Windows 11 ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra masaüstündeki her şey silindi

ChuaLity06

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın ekran kartı sürücülerini güncellemek için NVIDIA GeForce Experience programını açtım. Daha sonra sürücüyü indirdim ve kur butonuna bastım. Şu ana kadar hiçbir sorun yok ama ekran gidip geldikten sonra masaüstündeki tüm klasörler ve dosyalar silindi sadece içinde bazı önemli fotoğraflar, bir sürü oyunun kısayolu, vs. önemli bilgiler olan klasör kalmıştı. Klasörü korkarak açtım ama içi tamamen boştu. Bilgisayarı yeniden başlattım ama nafile. Bu neden olmuş olabilir?

Sistem bilgileri.

Ekran kartı: MSI RTX 3060 Ventus 2X 12GB OC 192 bit GDDR6.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X.
RAM: Corsair Vengeance 8 GB DDR4 3200MHz.
Anakart: ASUS A520M Plus TUF Gaming.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
1697994969327.png

CMD'yi açın.
cd Desktop
varsa cd <klasorismi>
dir
komutları ile dosyalarınız gözüküyor mu kontrol eder misiniz?

Bilgisayarımın ekran kartı sürücülerini güncellemek için NVIDIA GeForce Experience programını açtım. Daha sonra sürücüyü indirdim ve kur butonuna bastım. Şu ana kadar hiçbir sorun yok ama ekran gidip geldikten sonra masaüstündeki tüm klasörler ve dosyalar silindi sadece içinde bazı önemli fotoğraflar, bir sürü oyunun kısayolu, vs. önemli bilgiler olan klasör kalmıştı. Klasörü korkarak açtım ama içi tamamen boştu. Bilgisayarı yeniden başlattım ama nafile. Bu neden olmuş olabilir?

Sistem bilgileri.

Ekran kartı: MSI RTX 3060 Ventus 2X 12 GB OC 192 bit GDDR6.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X.
RAM: Corsair Vengeance 8 GB DDR4 3200MHz.
Anakart: ASUS A520M Plus TUF Gaming.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro.

Sorun için bir çözümüm yok ama Ryzen 5 5500 veya Ryzen 5 5600 olmalıydı bende Ryzen 5 5500 var.

Hayır gözükmüyor
Orada da gözükmüyorsa visual bug değil ciddi gitmiş dosyalar, başka bir şekilde silinmediğine eminseniz ilginç bir durum.
Birkaç sene önce de Windows update sonrası insanların masaüstü ve start verileri silinmişti:
Veri kurtarma programlarını deneyebilirsiniz.

Orada da gözükmüyorsa Visual bug değil ciddi gitmiş dosyalar, başka bir şekilde silinmediğine eminseniz ilginç bir durum.
Birkaç sene önce de Windows Update sonrası insanların masaüstü ve start verileri silinmişti:
Veri kurtarma programlarını deneyebilirsiniz.

Başka şekilde silinceğini sanmıyorum kur butonuna basmadan önce hiçbir şey yoktu zaten yemek yemeye gitmiştim kimse bilgisayara dokunmadı

Geri
Yukarı