Ekran Kartı Sürücüsünü Güncelledikten Sonra Siyah Ekran Sorunu

AriesXLR

Decapat
Bugün bilgisayara format attıktan sonra anakart sürücülerinden başlayarak sürücüleri yükledim. En son ekran kartını yüklerim hep, son olarak ekran kartını yüklediğimde ekran gitti bir anda sonra ses de gitti ve öyle kalakaldım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda Eindows logosundan sonra siyah ekranda kalıyor yine. Güvenli modda açmayı başardım şimdilik. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı? Eski sürümünü mü yüklemeliyim ne yapmalıyım?

Çözünürlük sorunu olabilir. Çözünürlüğü değiştirip deneyin. Olmazsa güvenli modda ekran kartının sürücüsünü kaldırın ve tekrar deneyin. Düzelirse sorun sürücüdedir.

Çözünürlük sorunu olabilir. Çözünürlüğü değiştirip deneyin. Olmazsa güvenli modda ekran kartının sürücüsünü kaldırın ve tekrar deneyin. Düzelirse sorun sürücüdedir.

Çözünürlüğü ne yapıp deneyeyim. 1920x1080 e alıp da yapmıştım ne yapmam gerekiyor yani. Bu arada şunu belirtmemişim, driverı yüklerken hemen siyah ekrana düşüyor yeniden başlattığımda klavye ve farenin ışığı hiç yanmıyor windows logosunu geçtikten sonra hemen sönüyor ışıklar.
EDİT: sistemi 16 martta aldım daha 2 aylık sistem nasıl böyle bir şey oldu anlamadım. Oyun oynarken bir anda sistem kasmaya başladı takıla takıla ilerledi ben de reset attım yine aynısı olup açılmayınca format attım. Formattan sonra sürücüleri yüklerken fark ettim ekran kartının sürücüsünden kaynaklandığını

Son düzenleme:
Dostum güncel driver da denedim eski driverları da- zaten ge force experience dan eski driver yükleme ihtimalim yok ki en sonuncusunu kurdum.Yazdıklarımı tam olarak okumadın galiba yüklerken siyah ekrana düşüyor. Bizim forumdan ve başka forumlardan da baktım donanımsal diyorlar başka bilgisayarda deneyip bakacağım

Dostum güncel driver da denedim eski driverları da- zaten ge force experience dan eski driver yükleme ihtimalim yok ki en sonuncusunu kurdum.Yazdıklarımı tam olarak okumadın galiba yüklerken siyah ekrana düşüyor. Bizim forumdan ve başka forumlardan da baktım donanımsal diyorlar başka bilgisayarda deneyip bakacağım
Benimde amd ekran kartım var sürücü kurarken donuyor ve hiç birşey çalışmıyordu bende amd yi biostan devre dışı bıraktım şu an inteli kullanıyorum bende konu açmıştım Recep Baltaş konuya mesaj yazdı:
Bu sorun ekran kartınız arızalı olduğunda karşılaşılabilen bir durum. Sürücü hiçbir şekilde kurulmuyor, kurulurken donma veya mavi ekran geliyorsa harici ekran kartınızla ilgili donanımsal bir arıza olabilir.

Konuyu hortlatıyorum dün benzer bir sorun yaşadım 536.40 son sürücüyü kurarken tam kuruyor çözünürlük düzelmesi gerekirken siyah ekranda kalıyordu. Fakat arkadan sesler geliyordu sistem açıktı ekran vardı GeForce üzerinden günecllerken sorun olmuyor. Ama DDU ile silip kurarken dediğim şekilde oluyordu bir kez daha DDU ile denedim bu sefer BIOS'tan işlemcinin grafik birimini aktif ettim. Görüntü ölçekleme normalde %100'de önerilen olması lazımmış ben %125'te kullanıyordum. Her neyse, bir kez daha denedim aynı yerde tam kuracakken gitti bu sefer anakarta bağladım görüntü kablosunu görüntü gittiği zaman baktım kurulmuş görüntü var. Sizin sayenizde sorunu çözdüm. Çözünürlük ölçeklemeyi önerilene aldım sorunsuz kuruldu belki birinine faydam dokunur. Size de çok teşekkür ederim büyük bir sıkıntıdan kurtardınız beni.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı