Windows 11 ekran kartını devre dışı bırakıyor

thesergen

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopa Windows 11 kurdum, malum ekranın yanıp sönme olayı benim de başıma geldi, aygıt yöneticisinden pili devre dışı bıraktığımda düzeliyor fakat bu sefer de harici ekran kartı (1650 Ti) devreden çıkıyor. Pili etkinleştirip reset attığımda ekran kartı çalışmaya başlıyor. Single Language sürümü olduğu için dili de değiştiremiyorum. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sende çamur atmamaya ne dersin adam sana mı sorcak hangi sistemi kullancağını.
Şaka gibisiniz gerçekten :D Henüz çıkmamış bir işletim sistemini kurup sorun yaşayınca "hüüü bu çalışmıyo" diye ortakıkta gezmenin mantığını bana açıklar mısınız? Daha beta bile değil kaldı ki full sürüm bile olsa hatalar olması çok muhtemel. Gerçekten kafalar ayrı bir dünyada. İstediği işletim sistemini kullansın bundan bana ne. Windows 11 henüz çıkmadı ve bu durumda yapılabilecek en iyi şey onu kullanmamak.

Şaka gibisiniz gerçekten :D Henüz çıkmamış bir işletim sistemini kurup sorun yaşayınca "hüüü bu çalışmıyo" diye ortakıkta gezmenin mantığını bana açıklar mısınız? Daha beta bile değil kaldı ki full sürüm bile olsa hatalar olması çok muhtemel. Gerçekten kafalar ayrı bir dünyada.
Kim dedi hocam ben çıktığı gün yükledim yaklaşık 1 ay oldu şuana kadar bir kere bile mavi ekran ne bir hata aldım.Gerçi alsam da çözerim o ayrı mesele yani kullanmadan etmeden bilgi sahibi olmazsınız bunu belirtiyim.

Kim dedi hocam ben çıktığı gün yükledim yaklaşık 1 ay oldu şuana kadar bir kere bile mavi ekran ne bir hata aldım.Gerçi alsam da çözerim o ayrı mesele yani kullanmadan etmeden bilgi sahibi olmazsınız bunu belirtiyim.
Windows 11'i iso'ya modladım siz neden bahsediyorsunuz? Bizzat çıktığı gün ben dağıttım bu forumda insanlara :D. Günde windows 11 ile alakalı tonla konu açılıyor ve hepsi hemen hemen aynı sorunlardan dolayı. İsteyen istediği işletim sistemini kullansın, siz sorun yaşamadınız diye bu kusursuz olduğu anlamına gelmiyor sistemin. Ben bile oldukça deneyimli olmama rağmen sırf stabilite yüzünden geri windows 10'a döndüm.

Arkadaşlar kavga etmek yerine çözüm yolu sunsaydınız nasıl olurdu acaba 😀
Çözümünüz Windows 10 veya stabil bir işletim sistemine geri dönüp Windows 11 tamamen çıkana kadar beklemek. Çünkü sizin yaşadığınız sorunu yaşayan tonlarca insan var ve çözümü yok. Bazıları kendi kendine düzeliyor bazıları düzelmiyor.

Çözümünüz Windows 10 veya stabil bir işletim sistemine geri dönüp Windows 11 tamamen çıkana kadar beklemek. Çünkü sizin yaşadığınız sorunu yaşayan tonlarca insan var ve çözümü yok. Bazıları kendi kendine düzeliyor bazıları düzelmiyor.
Haklısınız aslında ama w11i görsel açıdan çok beğendim, ssd de yer olmadığı için w10 dönüş yedeğini de sildim o yüzden kaldım 11de

Laptoplarda BIOS üzerinde pil koruma ayarı olacak onu bulup %100'ün altına çekersen şarjın hiç %100 olmayacak 90'a kilitlersin böylelikle sorunun çözülür diye düşünüyorum

Geri
Yukarı