Windows 11 fare hareketlerinde gecikme var takılıyor

Ben de aynı mouse modelini kullanıyorum ve son gelen Windows 11 güncelleştirmesini yükledikten sonra gerek sistem dosyaları gerek YouTube gibi sayfalarda geç tepkimeler vs. veriyordu. Açıkçası bir videoyu 5 saniye sonra durdurması ve sistem dosyalarını 2-3 saniye geç açması bayağı sinirimi bozdu bu yüzden ben de son sürüm Windows 10'a geçeceğim en azından doğru düzgün çalışır. Bir de Windows 11 işlemcimi uyumlu olanlardan desteklenmeyenlere katmış iyice canımı sıktı. Çok da güzel alışmıştım Windows 11'e umarım bir güncelleme gelir ve bu gecikmeler vs. değişir. Zaten oyun falan oynamıyorum ama bu son sürüm gelmeden önceki gibi stabil olsaydı bana yetiyordu :) yukarıdaki yorumları okudum da şimdi arkadaşların dediği gibi biraz daha bekleyeyim hemen vazgeçip 10'a dönmeyeyim. Umarım sorun giderilir.

Ben de aynı mouse modelini kullanıyorum ve son gelen Windows 11 güncelleştirmesini yükledikten sonra gerek sistem dosyaları gerek YouTube gibi sayfalarda geç tepkimeler vs. veriyordu. Açıkçası bir videoyu 5 saniye sonra durdurması ve sistem dosyalarını 2-3 saniye geç açması bayağı sinirimi bozdu bu yüzden ben de son sürüm Windows 10'a geçeceğim en azından doğru düzgün çalışır. Bir de Windows 11 işlemcimi uyumlu olanlardan desteklenmeyenlere katmış iyice canımı sıktı. Çok da güzel alışmıştım Windows 11'e umarım bir güncelleme gelir ve bu gecikmeler vs. değişir. Zaten oyun falan oynamıyorum ama bu son sürüm gelmeden önceki gibi stabil olsaydı bana yetiyordu :) yukarıdaki yorumları okudum da şimdi arkadaşların dediği gibi biraz daha bekleyeyim hemen vazgeçip 10'a dönmeyeyi. Umarım sorun giderilir.
Windows 8 gibi patlamasın bu sistemde ardından Windows 12 gelmesin.

Şu an bende stabil hiç sorun yok Windows 10 gibi kayıyor fare.
Genel bir sorun söz
Ben de aynı mouse modelini kullanıyorum ve son gelen Windows 11 güncelleştirmesini yükledikten sonra gerek sistem dosyaları gerek YouTube gibi sayfalarda geç tepkimeler vs. veriyordu. Açıkçası bir videoyu 5 saniye sonra durdurması ve sistem dosyalarını 2-3 saniye geç açması bayağı sinirimi bozdu bu yüzden ben de son sürüm Windows 10'a geçeceğim en azından doğru düzgün çalışır. Bir de Windows 11 işlemcimi uyumlu olanlardan desteklenmeyenlere katmış iyice canımı sıktı. Çok da güzel alışmıştım Windows 11'e umarım bir güncelleme gelir ve bu gecikmeler vs. değişir. Zaten oyun falan oynamıyorum ama bu son sürüm gelmeden önceki gibi stabil olsaydı bana yetiyordu :) yukarıdaki yorumları okudum da şimdi arkadaşların dediği gibi biraz daha bekleyeyim hemen vazgeçip 10'a dönmeyeyim. Umarım sorun giderilir.
İnsider oldum bir ara hızlıydı olması gerektiği gibi Windows 10 da klasörler şak diye açılırken 11 de bi düşünüyor açmak için çok can sıkıcı sistemim düşük bir sistem değil... Herhangi bir şeye tıklamak bile sıkıntı ekran ışığı kısmak istediğimde menüye tıklıyorum menü sanki baştan yaratılıyor... komedi resmen koskocaman bir firma microsoft ama çıkış yapmış bir üründe budenli sorunlar yaratıyor, olmamış

Genel bir sorun söz

İnsider oldum bir ara hızlıydı olması gerektiği gibi Windows 10 da klasörler şak diye açılırken 11 de bi düşünüyor açmak için çok can sıkıcı sistemim düşük bir sistem değil... Herhangi bir şeye tıklamak bile sıkıntı ekran ışığı kısmak istediğimde menüye tıklıyorum menü sanki baştan yaratılıyor... komedi resmen koskocaman bir firma microsoft ama çıkış yapmış bir üründe budenli sorunlar yaratıyor, olmamış
Siz bilgisayardaki güncellemeleri kaldırdıktan sonra Windows yeniden başladı mı.
Genel bir sorun söz

Ben güncellemeyi kaldırdıktan sonra sorun gitti gibi aha fazla olmadı ama sanki düzeldi yarında yapmazsa düzelmiş demek .

Merhabalar arkadaşlar,
Uzun zamandır Windows 11 kullandım Insider sürücinden beri, Windows 11 çıktığında C diskimi silerek temiz kurulum yaptım lakin birkaç gündür masaüstünde faremi hareket ettirirken birden fare ilk konumundan son konumuna geçerken resmen ışınlanıyor. Logitech G305 kullanıyorum pilini değiştirdim bir şey değişmedi, açtım laptopumu temizledim macun bakımını yaptım belki ısınma throttle oluyordur diye, hiçbir şey değişmedi NVIDIA güncellemesini de yaptım değişen bir şey yok CS:GO ve Valorant'ta da aynı durum var ve sistemsel sanki bu sorun oyunla alakalı değil gibi.

Bende de bu sorun vardı oyun modunu ve Xbox Game Bar'ı devre dışı bıraktım bilgisayarı yeniden başlattım bu sorun düzeldi denemeni tavsiye ederim.

Siz bilgisayardaki güncellemeleri kaldırdıktan sonra Windows yeniden başladı mı.

Ben güncellemeyi kaldırdıktan sonra sorun gitti gibi aha fazla olmadı ama sanki düzeldi yarında yapmazsa düzelmiş demek .
Tabiki de yeniden başlattı.
Bakalım gelecek güncellemeyi dört gözle bekliyorum...
Bende de bu sorun vardı oyun modunu ve Xbox Game Bar'ı devre dışı bıraktım bilgisayarı yeniden başlattım bu sorun düzeldi denemeni tavsiye ederim.
Hemen deniyorum

Maalesef değişen bir şey olmadı.
Bende de aynı sorun oluyor. Valorant oynarken direksiyon çeviriyor gibi hissediyorum.
Hemde nasıl :D
Merhabalar arkadaşlar,
Fare sorunumu çözmüşüm gibi duruyor konuya yazma gereği duydum belki başkasının da işine yarar. Windows güncellemesini kaldırmıştım lakin sorun yaşadığımdan güncellemeleri tekrar yaptım(22000.348).
İlk olarak aygıt yöneticisinden Fare ve diğer işaret aygıtlarından faremi bulup güncelledim işe yaramadığı için bütün fare aygıtlarını kaldırıp donanım değişikliklerini tara dedim. (Dikkat fare bağlantınız kesilebilir. Shift + Alt + Num Lock ile Numerik tuşlarla gezinebilirsiniz.)
1638623981196.png

İkinci olarak Denetim Masası/ Donanım ve Ses/ Güç Seçeneklerinden sol üst kısımından
1638624104517.png

Gelecek olan ekrandan Yukarı kısmında yer alan Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir butonuna basıp, alt taraftan Hızlı başlatmayı açın'ı işaretleyin.
1638624207480.png

Başlangıçta olabilecek hataların olmamasını sağlıyormuş.

Üçüncü olarakta Ayarlar/Sorun Gider/ Diğer sorun gidericiler kısmından Klavye'yi çalıştır diyin. Bu kablosuz klavye ve fare kullanıcıları için elzem.
1638624352722.png

Son adım ve En önemli adım benim fikrimce
Arkadaşlar ben laptobumu kablolu klavye, kablosuz fare (Monitör'den dolayı), harici bir hafıza (sürekli laptobuma takılı) ve kulaklığım ile kullanıyorum. Laptobum 3 USB girişine ve bir Type C girişine sahip mecburiyetten USB Çoklayıcı/Dönüştürücü takmıştım ve Fare'nin dongle'da buraya takılıydı, sanırsam Windows güncellemesi kablosuz cihazlarla sorun çıkarıyor Fare'mi dönüştürücüden çıkarıp direkt olarak cihazımın usb girişine bağladım, klavyemi dönüştürücüye taktım. Bu adımlardan belki de sadece bu adım sorunumu çözmüştür belkide başkası bunu bilemediğimden hepsini sizlerle paylaşma gereği duydum, eğer sorunum devam ederse bilgilendirme amaçla yazacağım.

Son düzenleme:
Merhaba, Logitech M330 farede aynı sorunları yaşıyorum. Arada bir takılma oluyor. Pillerini değiştirdim en iyi pili kullanıyorum. Windows 11 işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Windows 11 ile arada Bluetooth kopmaları da mevcut.

Geri
Yukarı