Windows 11 Final Sürümü Yayınlandı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim TPM 1.2, ben yükleyebilecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum ile 11'e geçmeyi düşünüyorum ama kafama takılan birkaç soru var. Windows 10 Home için anakartıma gömülü lisans anahtarını Windows 11'de kullanabilir miyim? Örnek vermek gerekirse NVIDIA'nın sitesinde sürücülerde şu an Windows 11 yok. Ekran kartı sürücüsü indirirken Windows 10 seçmem gerekecek haliyle. Bu durumda bir sorunla karşılaşır mıyım?

1-Lisansın geçerli olur.
2-Windows 10 sürücüsü yüklerseniz çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ki ben Windows 8 sürücüsünü Windows 11 de kullandım, sadece ara sıra mavi ekran yedim. Ama Windows 10 ile Windows 11 aynı çekirdek olduğu için bir şey olmaz herhalde.
Benim TPM 1.2, ben yükleyebilecek miyim?

11'de Valorant hala hata veriyor mu? Ona göre indireceğim. Belki oynarım :D
Van9001 hatasından bahsediyorsanız o sorun geçti. Ben şu an sıkıntısız oynuyorum, yani indirebilirsiniz. Ancak BIOS'tan TPM'yi açmanız gerekiyor yoksa yine aynı sorun geliyor. Yani TPM desteklemeyen bir bilgisayara kurduysanız Van9001 hatasını alırsınız.

TPM fiziksel bir çip olduğundan dolayı maalesef güncelleme ile arttırılmıyor. Keşke güncelleme ile yükseltikse de birçok kişi Win. 11 yükleyebilse.
Maalesef hata alıyorum oyunu açtığımda.

1632589096353.png

Gerçi bir sıkıntı yok. Sebebini bilen var mı? BIOS'tan Secure Boot Control'ü açtım ama işe yaramadı.

1632589146751.png

Maalesef hata alıyorum oyunu açtığımda.

Eki Görüntüle 1173620

Gerçi bir sıkıntı yok. Sebebini bilen var mı? BIOS'tan Secure Boot Control'ü açtım ama işe yaramadı.

Eki Görüntüle 1173621
Aslında yeni güncellemeler ile düzelmiş olması gerekliydi.
3-4 hafta önce bu hata ile karşılaştığımda BIOS'u sıfırlayacak çözmüştüm. BIOS sıfırlamayı dener misiniz? Eğer bu da olmazsa artık (bu konu hakkında) bundan sonra bilgim yok. Yeni konu açarsanız daha iyi olur.

Aslında yeni güncelleme ile düzelmiş olması gerekliydi.
3-4 hafta önce bu hata ile karşılaştığımda BIOS'u sıfırlayacak çözmüştüm. BIOS sıfırlamayı dener misiniz? Eğer bu da olmazsa artık (bu konu hakkında) bundan sonra bilgim yok. Yeni konu açarsanız daha iyi olur.
Hocam ayarları sıfırlamaktan bahsediyorsunuz değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı