Windows 11 format esnasında recovery 0xc0000098 hatası

TheAfroPanda

Hectopat
Sıfırdan Windows 11 kurmak istiyorum. Rufus ile bir Windows 11 kurulum USB'si hazırladım. Boot optiondan Partition 1 seçtiğimde bu hatayı alıyorum. Secure Boot'u kapadım. fTPM enabled durumda. En güncel BIOS versiyonu kurulu. Ama ne yaptıysam format ekranına gelemedim.

Anakart: Gigabyte B450 Elite.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
E. Kartı: Radeon RX 5600 XT.

14662fb5-42e1-47bc-99e9-f674b1928196.jpg

Eski emektar bir USB belleği tekrar Windows kurulum USB'si olarak ayarladım. Ayrıca Rufus'ta TPM kontrolünü devre dışı bırak diye bir tık var onu tıkladım. Ve kurulumu sağladım. Ama olan uykuma oldu. Gece gece çektiğim anksiyete de cabası. Bu kadar basit bir şey bu kadar zor olmamalı.

Eski emektar bir USB belleği tekrar Windows kurulum USB'si olarak ayarladım. Ayrıca Rufus'ta TPM kontrolünü devre dışı bırak diye bir tık var onu tıkladım. Ve kurulumu sağladım. Ama olan uykuma oldu. Gece gece çektiğim anksiyete de cabası. Bu kadar basit bir şey bu kadar zor olmamalı.

Vallahi samimi söyleyeyim Windows 11 sorun çıkaracak bende TPM'siz kurdum bir müddet kullandım ama sürekli sorun çıkardı aslında Windows 10'dan hiçbir farkı yok, bu nedenle Windows 10 Lite yükledim tekrar. Oyun için! Ohh be dünya varmış Windows 11 çok fazla RAM tüketiyordu.

Geri
Yukarı