Windows 11 format nasıl atılır?

rmixbugra

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
asus b560
İşlemci
i5 11400F
Öncelikle iyi günler. Windows 11 bulunan PC mi Windows dahil olmak üzere resetlemek istiyorum. ISO dosyasını indirdim ancak Windows'u nasıl sileceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunlar fazlasıyla işini görür. @rmixbugra

Şöyleki Windows dahil olarak her şeyi silmek istiyorum. Bilgisayarı ilk aldığımızda windows/linux vs yüklü değildirya o şekile getirip tekrardan kurulum yapacağım. ISO dosyam hazır sayılır indiriliyor Rufus aracılığı ile flaşa kuracağım.
Windows ISO dosyasını indirip, Rufus ile yazdırın. Ardından BIOS'a girip USB'yi seçin. Çok ayrıntıya girmedim fakat bu videodan öğrenebilirsiniz.

ISO dosyası be kurulum ile alakalı bir problem yok. Problem Windows'u nasıl sileceğimde. Nasıl FreeDOS hale getirebilirim?

Bütün cevaplarınız için teşekkür ederim ancak hala sıfırlayamadım bilgisayarı. Bu bilgisayarı sıfırla kısmından da sıfırladım ancak "kişisel bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu" hatası aldım. 5-6 defa denedim bütün seçeneklerden denedim ancak nihai olarak aynı hatayı alıyorum. Üstüne bilgisayardaki çeşitli dosyalar silinmiş ancak bilgisayar sıfırlanmadı.

İnternette bir sürü video var, artık yıl 2023. Evet, USB ile yeni işletim sistemi kurunca format oluyor. Tüm diskleri biçimlendirip kurarsanız temiz kurulum oluyor.

• ISO dosyasını indiriyorsun.
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun.
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun oradan.
  • MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot ederek Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.
Windows 11 kategorisine açtığın için, desteklenmeyen sisteme Windows 11 kuracaksın sanırım. Anakartın UEFI desteklemiyorsa disk bölüm düzeni MBR yap. Windows user Experience diye bir uyarı çıkarsa, desteklemeyen sisteme kuracaksan remove TPM 2.0, Secure Boot, RAM, disk gereksinimlerini kaldıra bas.

1658134011879.png

Adsız.png

İnternette bir sürü video var, artık yıl 2023. evet, USB ile yeni işletim sistemi kurunca format oluyor. Tüm diskleri biçimlendirip kurarsanız temiz kurulum oluyor.

• ISO dosyasını indiriyorsun.
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun.
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun oradan.
  • MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot ederek Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.
Windows 11 kategorisine açtığın için, desteklenmeyen sisteme Windows 11 kuracaksın sanırım. Anakartın UEFI desteklemiyorsa disk bölüm düzeni MBR yap. Windows user Experience diye bir uyarı çıkarsa, desteklemeyen sisteme kuracaksan remove TPM 2.0, Secure Boot, RAM, disk gereksinimlerini kaldıra bas.

Eki Görüntüle 1869599

Eki Görüntüle 1869600

Teşekkür ederim şimdilik çözümü garantide arıyorum ancak daha sonra gerekirse ilk bakacağım yer sanırım siz olacaksınız:).

Geri
Yukarı