Windows 11 format sonrası Windows Store ve Update çalışmıyor

mertk55

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
128gb Samsung
Ekran kartı
Gtx1650
İşlemci
İ7 10.nesil
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle bu benim ilk açtığım konu o yüzden yanlışlarımı maruz görün. Kısaca olayı anlatmak istiyorum. Yaklaşık 2 aydır Windows Store uygulamları dahil bazı uygulamalar açılmıyır veya düzgün çalışmıyordu. Bu artık benim canıma tak etti ve dün laptopuma format attım. Atmaz olsaydım. Şöyle ki format sonrasında laptopum inanılmaz bir şekilde açıldı. Ne Windows Update ne de Windows Store çalışıyor. Hiçbir Drive'ı indiremedim. Daha önce başına böyle bir olay gelen var mı?

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle bu benim ilk açtığım konu o yüzden yanlışlarımı maruz görün. Kısaca olayı anlatmak istiyorum. Yaklaşık 2 aydır Windows Store uygulamları dahil bazı uygulamalar açılmıyır veya düzgün çalışmıyordu. Bu artık benim canıma tak etti ve dün laptopuma format attım. Atmaz olsaydım. Şöyle ki format sonrasında laptopum inanılmaz bir şekilde açıldı. Ne Windows Update ne de Windows Store çalışıyor. Hiçbir Drive'ı indiremedim. Daha önce başına böyle bir olay gelen var mı?

ISO düzenlenmiş miydi? Düzenlenmişlerde kaldırılıyor genelse Microsoft uygulamaları.

ISO düzenlenmiş miydi? Düzenlenmişlerde kaldırılıyor genelse Microsoft uygulamaları.
Rufusla isoyu yazdıtırken normal bir şekilde yazdırdım. Ek olatak hiçbirşey yapmadım. Sadece tufus bazı (örn: windows hesabını zorunlu tut gibi çıkan ekrandaki ) seçenekleri kaldırmıştım. Fakat otjinal win11 kullanıyorum zaten.

Maalesef ilk 2 yöntem sorunu çözmemekte. Yeniden bir usb belleğe bu sefer media tool aracılığıyla yazdırıyorum fakat o da yaklaşık 10 dakikadır %0 ilerlemede bekliyor. Sanırım çıkmaza girdim.

Geri
Yukarı