Windows 11 gece ışığı kısayolu nasıl oluşturulur?

KdrKaya89

Hectopat
Yer
Hatay, Antakya
Windows 11 gece ışığını masaüstüne ya da başlat menüsüne ekleyebilir miyim?
Ya da Win+a tuşu ile açılan hızlı ayar menüsünde sadece aç kapa yapabiliyoruz ışık şiddetini ayarlayamıyoruz sürekli ışık şiddeti için ayarlar-ekran-gece ışığı vs. Uğraşıyoruz.
Ya da ışık şiddetini artırıp azaltacak kısayol tuşları ekleyebilir miyim?
Alttaki sitede anlatılana göre FN+ileri, geri tuşları kısayol diyor ama bende çalışmadı.

Ya da Win+a tuşu ile açılan hızlı ayar menüsünde sadece aç kapa yapabiliyoruz ışık şiddetini ayarlayamıyoruz sürekli ışık şiddeti için ayarlar-ekran-gece ışığı vs. Uğraşıyoruz.
Alttaki sitede anlatılana göre FN+ileri, geri tuşları kısayol diyor ama bende çalışmadı.
FN+ileri, geri tuşları ekran parlaklığı içindir gece ışığı için değil.

Ya da Win+a tuşu ile açılan hızlı ayar menüsünde sadece aç kapa yapabiliyoruz ışık şiddetini ayarlayamıyoruz sürekli ışık şiddeti için ayarlar-ekran-gece ışığı vs. uğraşıyoruz.

Görev çubuğunda Wi-Fi veya ses için tıkladığınız ayarlar menüsünde 'Ekle' tuşu bulunmakta oradan gece ışığını ekleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-06 235741.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-06 235741.png
    40 KB · Görüntüleme: 50
Resimde yer alan alana tıklarsanız gelmektedir. Kusura bakmayın atlamışım.
Hayır anlatmak istediğim o değil, sizin söylediğiniz zaten win+a tuşu ile açılıyor.
Ben gece ışığını ya başlat menüsüne ya masaüstüne ya da
bu kısma eklemek istiyorum Ekran görüntüsü 2023-05-07 000108.png

Ya da en azından bahsettiğim bu yerlere kısayol ekleyemiyorsam kısayol tuşu atayabilir miyim ışık şiddetini artırıp azaltabilmek için?

Ya da en azından bahsettiğim bu yerlere kısayol ekleyemiyorsam kısayol tuşu atayabilir miyim ışık şiddetini artırıp azaltabilmek için?
Hocam gece ışığında ışık seviyesi aynı diye biliyorum. Eğer bu iş için bu kadar istekliyseniz üzerinde bu tür tuşlar bulunan klavyeler var. Kısayol işini ben bilmiyorum.

Geri
Yukarı