Windows 11 Görev Çubuğu nasıl küçültülür?

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce Windows 11'e geçtim. Gayet iyi çalışıyor hiçbir sorun yaşamadım. Ancak görev çubuğu gözüme çok büyük geliyor. Ekranda çok yer kaplıyor gibi geliyor. Sosyalde de kayıt defteri üzerinden birkaç rehber hazırlanmış ancak o şekilde çalışmıyor. Güncelleme ile engellemişler sanırım onu. Küçültmenin başka bir yolu var mı? Programsız olsa daha iyi ama başka türlü olmuyorsa programla da olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'daki gibi ayar yok mu hocam? Windows 10' da sağ tık > görev çubuğu ayarları > küçük görev çubuğu düğmeleri kullan diyince küçülüyor. 11 için de denemenizi öneririm varsa

Yoksa Winaero Tweaker diye bir program var windows'un her şeyini özelleştirebiliyorsunuz. Onu denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Otomatik gizlenir yapabilirsiniz ama Windows 7'den beri simge küçültme ayarı yok diye biliyorum. Onun dışında, Stardock Start11 vb programlar kullanabilirsiniz.

Otomatik gizlenir yapabilirsiniz ama Windows 7'den beri simge küçültme ayarı yok diye biliyorum. Onun dışında, Stardock Start11 vb programlar kullanabilirsiniz.
Windows 10' da sağ tık > görev çubuğu ayarları > küçük görev çubuğu düğmeleri kullan diyince küçülüyor hocam

Windows 11'le birlikte küçük görev çubuğu kaldırıldı ve doğrudan bir ayarı yok. Üçüncü parti uygulama olarak Winaero Tweaker'a göz atabilirsiniz.

Ekran ölçeğim %100'de hocam. Dediğiniz programları deneyeceğim teşekkürler. Umarım o özelliği tekrar getirirler. 10'da gayet iyiydi normal boyutu ama 11'de biraz büyütmüşler çok yer kaplıyor gibi ekranda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adımları deneyip işe yararsa geri dönüş sağlar mısınız?

Windows 10' da sağ tık > görev çubuğu ayarları > küçük görev çubuğu düğmeleri kullan diyince küçülüyor hocam
İşyerinde kullandığımız Bakanlık imajlarından kaldırılmış sanırım. Zaten çoğu ayar engelli :) Evde de Windows 11 kullanıyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adımları deneyip işe yararsa geri dönüş sağlar mısınız?
Bunu denemiştim, güncellemelerden sonra çalışmıyor sanırım.

Geri
Yukarı