Çözüldü Windows 11 görev çubuğu rengi değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayberk undu

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı Windows 11'e güncelledim ve görev çubuğu rengini bir daha değiştiremiyorum. Format bile attım düzelmedi. Görseldeki ayar açılmıyor.

unknown_2021.10.14-21.25.png

Çünkü açık tema kullanıyorsunuz. Açık temadayken görev çubuğu rengi değiştirilemez. Üstten tema ayarını koyu yapın. Muhtemelen sorun çözülecektir.

Orası değişmez, saydamlık efektlerini açarsanız masaüstü duvar kağıdının rengini alır.
Eki Görüntüle 1189360
Bu şekilde.
Hayır, değişiyor. Sadece açık temada değişmiyor. Koyu temada ise "Başlangıç ve görev çubuğunda vurgu rengini göster" seçeneği açılınca pencere rengi görev çubuğuna uygulanıyor.

Çözüm
Hem açık tema kullanıp hem de istediğimiz rengi neden seçemiyoruz anlaşılır gibi değil. W11'in şu an kayda değer tek yeniliği yeni tema zaten ve onu da istediğimiz gibi ayarlayamıyoruz. Ayrıca nedenini çözemediğim şekilde bende saydamlık efektleri de çalışmıyor, ayarı açınca hiçbir yerin saydam olduğu yok...

Aslında çaresi var. Ayarları açın, Kişileştirme sekmesine giriniz, oradan Renkler kısmına giriniz;
- Modunuzu Seçin > Özel,
Altta iki yeni ayar açılacak;
- Varsayılan Windows Modunuzu Seçin > Koyu,
- Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin > Açık.
Altta bulunan;
- Başlangıç ve Görev çubuğunda vurgu rengini göster > Açık, şeklinde ayarlayıp istediğiniz rengi seçebilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2022-02-11 204311.png

Aslında çaresi var. Ayarları açın, kişileştirme sekmesine giriniz, oradan renkler kısmına giriniz;
- Modunuzu seçin > özel,
- Varsayılan Windows modunuzu seçin > koyu,
- Varsayılan uygulama modunuzu seçin > açık.
Altta bulunan;
- Başlangıç ve görev çubuğunda vurgu rengini göster > açık, şeklinde ayarlayıp istediğiniz rengi seçebilirsiniz.Eki Görüntüle 1302333

Allah senden razı olsun 2 saattir uğraşıyorum kafayı yemek üzereydim.

Aslında çaresi var. Ayarları açın, Kişileştirme sekmesine giriniz, oradan Renkler kısmına giriniz;
- Modunuzu Seçin > Özel,
- Varsayılan Windows Modunuzu Seçin > Koyu,
- Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin > Açık.
Altta bulunan;
- Başlangıç ve Görev çubuğunda vurgu rengini göster > Açık, şeklinde ayarlayıp istediğiniz rengi seçebilirsiniz.Eki Görüntüle 1302333
Teşekkürler👏

Yeni konular

Geri
Yukarı