Çözüldü Windows 11 grafik hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vengam

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
CT500P2SSD8 500 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3050
Anakart
MONSTER
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz
Merhaba, görsel de görmüş olduğunuz gibi beyaz pikseller çıkıyor, web tarayıcısı olsun oyun Launcher'i olsun bu hatayı almaya başladım. Windows destek ekibinden tutun Intel destek ekibine varana kadar bu konuyu ilettim bir türlü çözüm yolunu bulamadım.
Windows destek ekibinden de şu şekil de bir öneri aldım ne derece doğru bilmiyorum.
"
Sorunun bu sürücüden kaynaklanıp kaynaklanıp kaynaklan olmadığını doğrulayabilmemiz için görüntü sürücüsü'yü geçici olarak devre dışı bırakabilir misiniz?
Aygıt yöneticisi'ni açın > görüntü bağdaştırıcıları'> tıklatın, görüntü sürücüsü'nü sağ tıklatın > aygıtı devre dışı bırak'ı tıklatın.

Görüntü sürücüsü devre dışı bırakıldığında görüntü sorununun hala görünüp görünmediğine bakın."
Bu işlemleri yaptığımda hata ortadan kalktı ama makine nasıl tam performans çalışsın :)

Dosya Ekleri

• grafik hatası 2.jpg
    grafik hatası 2.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS üzerinden işlem yapma gibi bir durum söz konusu ise öyle yapayım.

Hayır hocam. Buradan Intel GPU seçin ve güvenli modda kaldırın. Sonra size atacağım sürücüyü kurun.
Merhaba, görsel de görmüş olduğunuz gibi beyaz pikseller çıkıyor, web tarayıcısı olsun oyun Launcher'i olsun bu hatayı almaya başladım. Windows destek ekibinden tutun Intel destek ekibine varana kadar bu konuyu ilettim bir türlü çözüm yolunu bulamadım.
Windows destek ekibinden de şu şekil de bir öneri aldım ne derece doğru bilmiyorum.
"
Sorunun bu sürücüden kaynaklanıp kaynaklanıp kaynaklan olmadığını doğrulayabilmemiz için görüntü sürücüsü'yü geçici olarak devre dışı bırakabilir misiniz?
Aygıt yöneticisi'ni açın > görüntü bağdaştırıcıları'> tıklatın, görüntü sürücüsü'nü sağ tıklatın > aygıtı devre dışı bırak'ı tıklatın.

Görüntü sürücüsü devre dışı bırakıldığında görüntü sorununun hala görünüp görünmediğine bakın."
Bu işlemleri yaptığımda hata ortadan kalktı ama makine nasıl tam performans çalışsın :)

Sürücüler ile kaynaklı olabilir. Veya donanımsal sorun olabilir. Windows bozuk yüklenmiş olabilir.

Bu işletim sisteminin daha bir hayli yolu var.

Windows 11, 10 ile tamamen aynı altyapı olarak. Yani 10 neyse 11'de o. Bu yüzden 11 ile alakası yoktur.

Hayır hocam. Buradan Intel GPU seçin ve güvenli modda kaldırın. Sonra size atacağım sürücüyü kurun.

Oh be dünya varmış hem ekran kartını hem işlemciyi kaldırdım sorun çözüldü teşekkür ederim iyi forumlar. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı