Windows 11 güncelleme sonrası işlemci ısınıyor

Canklct

Decapat
Daha fazla  
İnternette gördüğüm üzere Windows 11 bazı Update'lerden dolayı CPU'yu yükteyken aşırı ısınmaya sebep oluyormuş. Benim de laptopum bakımdan yeni geldi fakat hala aynı ısıda. Sizce temiz bir Windows 10 kurulumu mu atsam yoksa sorun termal macun vs falan mıdır? Nasıl anlayabilirim ısınmanın işletim sisteminde mi yoksa donanımda mı olduğunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette gördüğüm üzere Windows 11 bazı Update'lerden dolayı CPU'yu yükteyken aşırı ısınmaya sebep oluyormuş. Benim de laptopum bakımdan yeni geldi fakat hala aynı ısıda. Sizce temiz bir Windows 10 kurulumu mu atsam yoksa sorun termal macun vs falan mıdır? Nasıl anlayabilirim ısınmanın işletim sisteminde mi yoksa donanımda mı olduğunu?

Sistemin ne?

Acer Nitro 5 AN515-44 Cihazına sahibim.(2020'de aldım.)
Ryzen 5 4600H cihaz ilk yıl Windows 10 da kullandım. Fan devri (Normalde 1500-1700'lerde)
Bu senenin ortalarında Windows 11 geçtim cihazın fan devri yükseldi. (Fan devri 2400-2500'e çıkıyor)
(Not: Servise gönderdim bakım için Windows 11'e bakımdan sonra geçtim.)

Son düzenleme:
Acer Nitro AN515-44 cihazına sahibim.(2020'de aldım.)
Ryzen 5 4600H cihaz ilk yıl Windows 10 da kullandım.
Bu senenin ortalarında Windows 11 geçtim cihazın fan devri yükseldi. Normalde 1500-1700'lerde olan fan devri 2400-2500'e çıkıyor.
(Not: Servise gönderdim bakım için Windows 11'e bakımdan sonra geçtim.)

Yani kısacası Windows 10 daha mantıklı diyorsunuz. Isı değerlerinde düşüş yaşandı mı gözler görülür?

Normalde RDR 2 en Ultra RTX açık halde en fazla CPU 85 derece oluyordu RPM yükseltmesi yaptığımda 79 78 arasıydı şu an fan devri yüksek olduğu halde 94 derece oluyor.

Cihazlarımızın işlemcileri bir olmadığı için yorumum çok doğru olmayacak.
Cihazımı ilk aldığım zamanlar Oyunlarda( Witcher 3, Assassin's Creed 5 ve Batman Serilerini oynadım) maximum sıcaklık 75 dereceleri görüyordu.
Bir de yaz ayında oyandım. (Benim yaşadığım bu bölgede sıcaklık 40 Dereceleri görüyor.)

Şu an herhangi bir oyununda Max 85 dereceleri görüyorum.

Cihazlarımızın işlemcileri bir olmadığı için yorumum çok doğru olmayacak.
Cihazımı ilk aldığım zamanlar oyunlarda( Witcher 3, Assassin's Creed 5 ve Batman serilerini oynadım) maximum sıcaklık 75 dereceleri görüyordu.
Bir de yaz ayında oyandım. (benim yaşadığım bu bölgede sıcaklık 40 dereceleri görüyor.)

Şu an herhangi bir oyununda Max 85 dereceleri görüyorum.

Bir Windows 10'a geçiş yapayım değişiklik olursa güncellerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı