Windows 11 güncellemesi yapılmalı mı?

ömerbeli

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bir PC almıştım ve Windows 10 işletim sistemi var. Bugün PC'deyken fark ettim Windows 11 güncellemesi gelmiş. Yaparsam faydası olur mu? Yoksa kalsın mı böyle?

Güncellemeyin, kalsın öyle. 10 daha iyi.

Yükseltme önermiyorum. Temiz kurulum ile Windows 11'e geçebilirsiniz. Tabii nasıl çalışacağı sistemden sisteme değişkenlik gösterebiliyor 😀

Evde 4-5 ayrı bilgisayarda kullanıyoruz ve bir sorun yok gayet akıcı, ancak yükseltme ile önermiyorum. Yükseltme ile geçtikten sonra sisteme sıfırdan kurulum yaptım ve akıcılık bariz iyileşti.

Windows 11 daha yeni bir işletim sistemi olduğundan buglar ve güvenlik açıkları vs. kısacası Windows 10 tamamlanmış sayıldığından ve Windows 11'in daha çok yol izlemesi gerektiğinden Windows 10 da kalmanız daha makbule geçer.

Temiz kurulum ile Windows 11'e geçiş yapın. Daha sağlıklı olur.

Windows 10 tamamen tamamlandı.
Windows 11 de açıklar buglar güvenlik sorunları gibi şeyler olabilir.
Bence 10 da kalın daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Yapacaksanız ise yükseltme ile yapmayın önermem.

1.5 yıldır kullanıyorum. 1 yıl kadar desteklenmeyen 6700K işlemci ile kullandım. Onda dahi herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Halen de yağ gibi kullanıyorum. Oyun FPS'leri karşılaştırmıştım ve performans kaybı sıfır. 11'in yüzü çok daha modern ve ilgi çekici. Ayrıca şunu belirteyim güncel olmak her zaman iyidir. 12 yarın çıksın resmi olarak dağıtılsın hemen geçerim. 11'de bir kere dahi bakın 1 kez dahi sorun yaşamadım. Şu forumdaki 11 düşmanlığını bir türlü anlamadım zaten.

Sağ tık gelişmiş seçenekler bile Windows 10 dan kalma geçmeye değer olduğunu düşünmüyorum. 4-5 defa geçtim geri döndüm Windows 10 da olan akıcılık yok. Sistemim de oldukça güncel

Yeni konular

Geri
Yukarı