Windows 11 Güncellemesinde 0x80073712 hatası

• Konuyu başlatan agei
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yaklaşık 3 aydır Windows 11 kullanıyorum ve gayet memnunum. McAfee virüs programını kullanıyordum ve otomatik güncelleme kısmında .NET Framework güncellemesi vardı. Boşluğuma geldi ve tıkladım, 5-6 saniyede yüklendi. Ancak Windows Update üzerinden işletim sistemini güncellemeye çalıştığımda bir hata alıyorum ve bu şekilde kaldı.

Ekran görüntüsü 2021-10-15 222638.png

Ekran görüntüsü 2021-10-15 222715.png

Yaklaşık 3 aydır Windows 11 kullanıyorum ve gayet memnunum. McAfee virüs programını kullanıyordum ve otomatik güncelleme kısmında .NET Framework güncellemesi vardı. Boşluğuma geldi ve tıkladım, 5-6 saniyede yüklendi. Ancak Windows Update üzerinden işletim sistemini güncellemeye çalıştığımda bir hata alıyorum ve bu şekilde kaldı.

Eki Görüntüle 1190127
Eki Görüntüle 1190128

NET Framework'u sisteminden tamamen kaldırıp tekrar güncellemeyi deneyebilirsin.
Büyük ihtimalle zaten güncellendiği için Windows güncelleyemiyor, Windows 11'de varmı bilmiyorum ama güncellemeyi gizle de yapabilirsin.

Aramaya Windows Özelliklerini aç veya kapat yaz.
Oradan kaldırıp restart yaptıktan sonra yine aynı yerden kurup sonra güncellemeyi deneyebilirsin.
Ama önce Program Ekle ve Kaldıra bak orada gözüküyorsa daha kolay.

Restart attım hala aynı durumda.

Kaldırdıktan sonra yine aynı yeri açıp tekrar aktif et, sonra tekrar restart edip, güncellemeleri denetle butonuna yine bas.

Eğer düzelmiyorsa sorun McAfee programının güncellemesi ile alakası yoktur. Başka bir sorun vardır, geri yükleme noktasına dönerek de deneme yapabilirsin. Birde virüs programını kapatıp da dene. Virüs programın engelliyor olabilir.

Yine düzelmezse orada güncelleme numarası yazıyor, onu google'da aratarak direk güncelleme dosyasını indirerek kurmayı dene.

Yine düzelmezse aşağıdaki Windows Update aracını indirin.

Virüs programınız bunu virüs görebilir belki ama değil, Microsoft'un kendisine ait ve onun sitesinden indireceğiniz bir düzeltme aracı.

Son bir seçenekte Diski temizle kısmından, sistem dosyalarını temizle butonuna basarak, oradan Windows Update dosyalarını seçip indirilmiş update dosyalarını silip deneyebilirsiniz. Belki indirilen geçici dosyalarda da bozulma olmuş olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı