Çözüldü Windows 11 güncellemesinden sonra oyunlarda çeşitli sorunlar oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sadboy_Vanilla

Centipat
Daha fazla  
2 gün önce Windows 11 için yeni gücelleme geldi. Güncelledikten sonra oyunlarda falan kasmalar olmaya başladı. RAM'ım 12, oyun oynarken 3GB RAM boşta kalmasına rağmen yetersiz RAM hataları falan alıyorum. İlk GTA Online'de karşılaştım. Oyun aniden crash yedi. Kapatılmıyordu, bende kapatmak için görev yöneticisine girdiğimde düşük bellek gibi bir şey geldi. Ama görev yöneticisinde RAM %70 kullanıyor 3GB boş idi. Çözümü bilen var mı?
Sistemim:
Intel i5-1035G1 1.00GHz işlemci.
12 GB RAM.
NVIDIA MX330 2 GB ekran kartı.
128 GB SSD / 1 TB HDD.

2 gün önce Windows 11 için yeni gücelleme geldi. Güncelledikten sonra oyunlarda falan kasmalar olmaya başladı. RAM'ım 12, oyun oynarken 3GB RAM boşta kalmasına rağmen yetersiz RAM hataları falan alıyorum. İlk GTA Online'de karşılaştım. Oyun aniden crash yedi. Kapatılmıyordu, bende kapatmak için görev yöneticisine girdiğimde düşük bellek gibi bir şey geldi. Ama görev yöneticisinde RAM %70 kullanıyor 3GB boş idi. Çözümü bilen var mı?

Sistemim:
Intel i5-1035G1 1.00GHz işlemci.
12 GB RAM.
NVIDIA MX330 2 GB ekran kartı.
128 GB ssd/1tb HDD.

Şimdi de Rust'da assets warmup kısmında oyundan atıyor.

Çözüm
Sanal bellek ata. Sanal bellek tam da bu gibi durumlar için oluşturulan bir teknoloji.

1696353735770.png
Rust'un o kadar sanal belleğe ihtiyacı olduğunu sanmam RDR2 bile 4 GB sanal RAM'e ihtiyaç duyuyor, eğer benim gibi çok işlem yapan biriysen işine yarar.

Sanal bellek miktarı mevcut RAM miktarına bağlı olarak ve yapacağı işi hesaba katarak hesaplanıyor. Senin bilgisayarının ihtiyaç duymaması onun ihtiyacı olmayacağı anlamına gelmiyor.

Unity kullanırken sadece baked light hesaplaması yapmak için 128 GB sanal bellek kullanıyordum.

8 GB bile çökme sorununu aşmaya yetebilir. Kullanım alışkanlıklarını bilmediğim için ezbere formül kullanıyorum. (RAM*2)-(RAM/2)=Sanal RAM

Rust'un o kadar sanal belleğe ihtiyacı olduğunu sanmam RDR2 bile 4 GB sanal RAM'e ihtiyaç duyuyor, eğer benim gibi çok işlem yapan biriysen işine yarar.
5gb sanal bellek atayınca bu defa da loadimg world ekranında attı. Verdiği kodu yazınca ssd den 4-5 gb silindi. Bu defa 10gb sanal bellek yaptım şimdi test edicem

Yükleniyor şuan

SSD'de yer kalmadıysa oyunda sorun yaşayabilirsiniz. O kadar ucu ucuna doldurmayın bence. Fazlalık verinizi HDD'ye atın. 10-20 GB arasında boş alan kalsın.
Ssd de sadece windows ve rust var ama neden 100 gb dolu anlayamıyorum windows desek 30gb rustda 25gb

9gb boş alan var
SSD'de yer kalmadıysa oyunda sorun yaşayabilirsiniz. O kadar ucu ucuna doldurmayın bence. Fazlalık verinizi HDD'ye atın. 10-20 GB arasında boş alan kalsın.
Şuan

Aklıma geldi.
"SFC /scannow" yapar mısınız yetkili CMD panelinden.
Tabi yapıyorum

cleanmgr'ı yönetici olarak açın. Sistem dosyalarını ve güncellemeleri temizleyin. Görünmeyen alanlar genelde onlara gidiyor. Diğer şeyleride temizleyebilirsiniz oradan.
Oyun sorunsuz açıldı tekrardan teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı