Windows 11 hakkında ilk izlenimler

Problem 1:
Program geçişleri laglı. CS:GO Alt+Tab atarken aşırı laglı :)

VirtualBox üzerinde Pro sürümünü sorunsuz kurdum. Hemde AMD işlemci ile!

Eki Görüntüle 1069861

Birazdan WSL ile Ubuntu deneyeceğim.

EDİT: Kurulum sırasında İnternet bağlantısını keserseniz oturum açmadan kurulumu tamamlayabilirsiniz.
Oturum açmadan kurulumu tamamlayabiliyorsunuz zaten :)

FPS normal. Ama oyun performansı kötü.

Son düzenleme:
Ben interneti kesmeden bir türlü beceremedim ya 🙂
Microsoft hesabı ile oturum aç kısmı geldikten sonra farklı bir yöntemle oturum aç gibi bir kısım olacak. Orada çevrimdışı hesap seçeneğini göreceksiniz. Microsoft 8 ve 10 da yaptığı gibi dolambaçlı yapacak illa çevrimdışı hesap işini.

Ben de konu açarak izlenimlerimi belirttim.

Gayet performanslı ve stabil. Arayüzü de sade ve minimalist olmuş. Ben çok beğendim.

Ben de konu açarak izlenimlerimi belirttim.

Gayet performanslı ve stabil. Arayüzü de sade ve minimalist olmuş. Ben çok beğendim.
Oyun performansı kötü. CS'de gerek alt-tab geçişleri gerek oyun performansı laglı.

Bug buldum nasıl raporlarım?

Microsoft hesabı ile oturum aç kısmı geldikten sonra farklı bir yöntemle oturum aç gibi bir kısım olacak. Orada çevrimdışı hesap seçeneğini göreceksiniz. Microsoft 8 ve 10 da yaptığı gibi dolambaçlı yapacak illa çevrimdışı hesap işini.

Hmm... Benim gözümden kaçmış anlaşılan.

WSL sorunsuz çalışıyor ama WSL 2 için PowerShell'den wsl --update komutu ile elle güncelleme yapmak gerekiyor.

Win11-Pro-WSL-Ubuntu.PNG

Bu arada duvar kağıtları çok hoşuma gitti.

EDİT: Şu an Windows 10 da WSL kullanmadığım içim bu özellik var mı bilmiyorum ama 11 de dosya gezgininde Linux seçeneği var. Direk WSL sistemin dosya sistemine erişiyor. Kolaylık sağlayacağı aşikar.

Win11-Pro-WSL-Ubuntu-File-Explorer.PNG

Son düzenleme:
BUG buldum. Ufak ama bir hata. Nasıl raporlarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı