Windows 11 halen geliştirilme aşamasında mı?

Hocam laflarınız çelişiyor. Hem bize küt kafalı deyip yeni daha iyi diyorsun. Hemde savunma iddiam yok diyorsun. Kendim 11'i deneyimledim ve açıksası hiç beğendim. Saçma bir arayüz ve garip FPS sorunları. 10 bana kalırsa stabilite ve optimizasyon anlamında daha önde. Sırf tema için işletim sistemi değiştirmeyi mantıksız buluyorum.

Bak dostum şu an söz konusu durum tamamen fanboyluk. İnsanların görüşleri farklıdır kimse size Windows 10 kullanmayı bırakın dememiş. Baslıktaki soru "Windows 11 optimizasyon sorunu var mı? İndirilirmi"gibi bir soru yöneltmiş arkadas. Sen Windows 10 seviyor olabilirsin kotüleyen zaten yok.sadece BAZI kişiler win11 kötülüyor o kadar.
Biz diyoruz ki sadece Windows 11 şu an aktif bir hata içermiyor kulllanılabilir!

Konuyu uzatmanın hiçbir faydası yok öznel konularla ilgili tartışmalar sonsuzdur. İyi sosyaller.

Uzun bir süre Windows 11 kullandım, sıkıldıktan sonra tekrar Windows 10'a geçtiğimde "ne kullanıyormuşum ben" dedirtti. Windows 10 kurmanızı öneriyorum ben, 11 çok hantal.

Arkadaşlar.
Bu neyin fanatikliği?
Mikropsoft çalışanı bile kendi yazılımlarını bu şekilde savunmuyor.
Kraldan kralcı olmayın, birbirinizi kıracak bir durum yok.
Herkesin hardware durumu - günlük ihtiyaca göre kullanım şekline göre performans değeri değişken. Ayrıca ben Windows 11'i Windows 10'a göre çok daha performanslı bulsam bile yeni widget vs kullanmıyorum. Hatta modifiye Lite bir seri kullanıyor olsam da Win8.1 her açıdan benim hardware im için en uygun ve yüksek performansı veriyor. Windows 11 de eski SATA disklerimde performans sorunu yaşıyorum. Sağlıkları bozuldu disklerimin.

Ama kimseye de 10 kullan 11 kullanma gibi bir şey demiyorum.

Ama illem bir OS performansı arıyorsanız kurun Linux'ü sonra hangi distro tartışması yerine kıyaslaması desktop kullanım kolaylığı filan yapalım.
Kullandığınız veya kavga ettiğiniz OS da ne desktop ne login ne de ayar farkı yok. Hepsi 30 yıldır aynı ayar ve görsellikde devam ediyor. Fat dersen zaten elin mahkum NTFS'e. Sistem recovery hak getire.
Her versiyon değişiminde dünya para döktüğün CPU ve GPU demode oluyor.

11 daha iyi olsa kötü olsa ne fark eder.
Sonuç da kişisel ihtiyaç ve kullanım durumuna göre değişken.
Linux oyun FPS'lerinde her daim üstün çıkıyor ama son kullanıcıya bu nasıl yansıyor?
NVIDIA yeni akıllı chip çıkartacakmış bize ne?
Paramız mı var alacak her yıl yeni hardware e
MacBook'ların görsellik ve kullanımları Macintosh zamanından beri değişmedi ve 1 kere kullanan ne Windows'a ne de Linux'e bakmıyor. Alışıyor belli standartlara ve OS upgrade ile hardwareinde sorun yaşamıyor. Upgrade olmasa bile sorunsuz devam edebiliyor her şeye.

Mikropsoft tarafında 10 yıl boyunca sorunsuz kullanılan bilen bir OS var mı?
Vardı. Önce XP sonra da Win8.1 mecbur bırakmak zorunda kaldım. Browserların aptal mesajları yüzünden. 🤣

Eklemeyi unutmuşum.

Mikropsoft firmasında klasik bir gelenek var.
3.0 deneme olarak çıktı sonra 3.1 oldu ve çok yayıldı. 3.11'i network için çıkardı kullanan bırakmadı. NT çıkardı 3.5-4-5 derken W2k çıktı.
95-98 çıkardı çok kullanıldı beğenildi.
Plus- meeeeee-Vista gibi ara sürümler çıkarıldı yemedi.
W2k Pro çıktı baktı aşırı güvenli ve stable hemen XP'ye geçti. XP önce güvensiz oldu sonra uzun süre kullanıcı açısından en mükemmel OS oldu. W7 serisine geçti. İlk 2 yıl sorunlarından millete gına geldi. Tam oturdu performans derken W8 çıktı. Ömrü kısa sürüp 8.1 geçti. Aynı zamanda teknik gelişmeler de etken oldu.
Yani şimdi Windows 10 - 11 kavgasının gereği yok. Mantığı da yok.

En iyi mikropsoft OS u W2k Pro/server'dır. Ama en kısa ömürlüdür.

Gerek yok. Neyi seviyor ve beğeniyorsan devam et.
Kavga edecek ne zaman ne de gerekçe yok.

Son düzenleme:
Arkadaşlar.
Bu neyin fanatikliği?
Mikropsoft çalışanı bile kendi yazılımlarını bu şekilde savunmuyor.
Kraldan kralcı olmayın, birbirinizi kıracak bir durum yok.
Herkesin hardware durumu - günlük ihtiyaca göre kullanım şekline göre performans değeri değişken. Ayrıca ben Windows 11'i Windows 10'a göre çok daha performanslı bulsam bile yeni widget vs kullanmıyorum. Hatta modifiye Lite bir seri kullanıyor olsam da Win8.1 her açıdan benim hardware im için en uygun ve yüksek performansı veriyor. Windows 11 de eski SATA disklerimde performans sorunu yaşıyorum. Sağlıkları bozuldu disklerimin.

Ama kimseye de 10 kullan 11 kullanma gibi bir şey demiyorum.

Ama illem bir OS performansı arıyorsanız kurun Linux'ü sonra hangi distro tartışması yerine kıyaslaması desktop kullanım kolaylığı filan yapalım.
Kullandığınız veya kavga ettiğiniz OS da ne desktop ne login ne de ayar farkı yok. Hepsi 30 yıldır aynı ayar ve görsellikde devam ediyor. Fat dersen zaten elin mahkum NTFS'e. Sistem recovery hak getire.
Her versiyon değişiminde dünya para döktüğün CPU ve GPU demode oluyor.

11 daha iyi olsa kötü olsa ne fark eder.
Sonuç da kişisel ihtiyaç ve kullanım durumuna göre değişken.
Linux oyun FPS'lerinde her daim üstün çıkıyor ama son kullanıcıya bu nasıl yansıyor?
NVIDIA yeni akıllı chip çıkartacakmış bize ne?
Paramız mı var alacak her yıl yeni hardware e
MacBook'ların görsellik ve kullanımları Macintosh zamanından beri değişmedi ve 1 kere kullanan ne Windows'a ne de Linux'e bakmıyor. Alışıyor belli standartlara ve OS upgrade ile hardwareinde sorun yaşamıyor. Upgrade olmasa bile sorunsuz devam edebiliyor her şeye.

Mikropsoft tarafında 10 yıl boyunca sorunsuz kullanılan bilen bir OS var mı?
Vardı. Önce XP sonra da Win8.1 mecbur bırakmak zorunda kaldım. Browserların aptal mesajları yüzünden. 🤣

Dostum agzına saglık😄

Hocam laflarınız çelişiyor. Hem bize küt kafalı deyip yeni daha iyi diyorsun. Hemde savunma iddiam yok diyorsun. Kendim 11'i deneyimledim ve açıksası hiç beğendim. Saçma bir arayüz ve garip FPS sorunları. 10 bana kalırsa stabilite ve optimizasyon anlamında daha önde. Sırf tema için işletim sistemi değiştirmeyi mantıksız buluyorum.

Hocam bende de tam tersi oldu çok öncelerden evet FPS sorunları ve sistemde kasmalar yaşamıştım ama şu an Windows 10'a göre daha stabil FPS alıyorum oyunlarda 5 10 FPS fazladan alıyorum ve sistemde kasma sorunları da yaşamadım gayet stabil şekilde çalışıyor.

O zaman konuyu şöyle sonlandırıyorum değerli arkadaşlar ve kıymetli Technopat yetkilileri.

Windows 10 Kurmaya karar verdim çünkü 11 halen optimizasyonu sıkıntılı olan bir OS. @Recep Baltaş abiden veya ekibinden aksini gösteren bir açıklama gelmeden 11 kurmayacağımı buradan belirtmek isterim.

@Recep Baltaş abiden de talebimiz şudur: Windows 11'in geliştirilmesi vs. her şey tamamlandığında, bununla ilgili bizlere bilgi verip, ha evet artık kullanabilirsiniz gibisinden bir içerik üretmesi.

O güne değin bu konu kilitlenebilir.

Saygılarımla

Recep Baltaş Sistem videolarında Windows 11'i kuruyor ve yeni sistemlere kurmayı öneriyor.

Bu videoda Windows 11 avantajlarından bahsediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı