Windows 11 Hata kodu kod: 0x80004002

Onur1919

Centipat
Daha fazla  
RAM
8gb
SSD veya HDD modeli
ezcool 222gb
Ekran kartı
elsa phantom r7 240 4gb
Anakart
asus prime h310m-k r2.0
İşlemci
i5 9400f
İyi akşamlar. Windows 11 kullanıcısıyım. Son 1.5 haftadır Windows Update ve Microsoft Store üzerinden kod: 0x80004002 bu kodlu hatayı almaktayım. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Windows Update için:

Microsoft Store için:

Anladım, madem o hizmet kapalıymış o yüzden Microsoft Store ile alakalı olan bu hizmetleri kesinlikle aç.

• Windows lisans yöneticisi hizmeti.
  • Microsoft Store yükleme hizmeti.
  • İstemci lisans hizmeti (ClipSVC)
  • Appx deployment service (appxsvc)
Bu hizmetleri açtın ve bilgisayarını yeniden başlattın ama sorun çözülmediyse bunları dene.
Sorun gidericilere gir ve Windows mağazası uygulamaları sorun gidericisini çalıştır.

Eki Görüntüle 1518785

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunları tek tek yaz, bitince diğerine geç.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştır ve bunları yaz.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bir de bu uygulamayı dene, bazen Microsoft Store sorunları çözebiliyor.

Powershell ile Microsoft Store'u sil ve yeniden yüklemeyi dene. Bu işlem, biraz riskli olabiliyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturmanı öneriyorum.

Microsoft Store'u silmek:

• Powershell'i yönetici olarak çalıştır.

Kod:
get-appxpackage *windowsstore* | remove-appxpackage

Microsoft Store'u geri yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Tüm Windows uygulamalarını + Microsoft Store yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Sorun çözülmezse başka çözüm yolları deneriz.

Ve ayrıca hata koduna bakarsak Windows Update'in sorunu kolayca çözülebilir attığım rehber ile.

Hocam 1 saatlik ban yedim yazamadım size. Ben CMD üzerinden DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth bu komutu çalıştırdım bir yükleme gibi bir şey oldu
  1. Error: 0x800f081f bu hatayı verdi. Nedir acaba bu hata çok bilgim yok da.

Hocam 1 saatlik ban yedim yazamadım size. Ben CMD üzerinden DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth bu komutu çalıştırdım bir yükleme gibi bir şey oldu.
  1. Error: 0x800f081f bu hatayı verdi. Nedir acaba bu hata çok bilgim yok da.

Tamamlandıktan sonra mı verdi yoksa tamamlanmadan yani örneğin %50 olduğu zaman mı verdi? Bana kalırsa hatayı gösteriyor çünkü hata kodunu yazınca Windows Update ve. .NET Framework ile alakalı olduğu çıkıyor.

%100 olduktan sonra.

Windows Update'in hatasını göstermiş muhtemelen. Attığım rehberdeki ve alıntıladığım mesajdaki şeyleri yaptınız mı? SFC komutunu çalıştırmadıysanız şu an çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Windows Update'in hatasını göstermiş muhtemelen. Attığım rehberdeki ve alıntıladığım mesajdaki şeyleri yaptınız mı? SFC komutunu çalıştırmadıysanız şu an çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Şu an hepsini yapıyorum tek tek.

Windows Update için:

Microsoft Store için:

Ve ayrıca hata koduna bakarsak Windows Update'in sorunu kolayca çözülebilir attığım rehber ile.

Hocam Microsoft Store için çözüm yollarını deniyordum fakat işe yaramadı. Bir uygulama koymuşsunuz onu yükleyeceğim(daha Update sorununa geçmedim)

Hocam uygulamada işe yaramadı maalesef.

Son düzenleme:
Şu an hepsini yapıyorum tek tek.

Hocam Microsoft Store için çözüm yollarını deniyordum fakat işe yaramadı. Bir uygulama koymuşsunuz onu yükleyeceğim(daha Update sorununa geçmedim)

Hocam uygulama işe yaramadı maalesef.

Bunları yaptıktan sonra yeniden başlattınız mı?

Bunları yaptıktan sonra yeniden başlattınız mı?

Evet.

Update sorunuda çözülmedi maalesef hocam. Ben bir YouTube'da video buldum eğer link atmak yasak değilse müsaitseniz izleyip yapıp yapamayacağım ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleme:
Update sorunu çözülmedi maalesef hocam. Ben bir YouTube'da video buldum eğer link atmak yasak değilse müsaitseniz izleyip yapıp yapamayacağım ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Atabilirsiniz.

Geri
Yukarı