Windows 11 Home sürümünden Pro'ya kodla geçiş olur mu?

Pro için farklı bir lisans alırsanız Pro üzerinde etkinleştirebilirsiniz evet. Ancak Home lisansı alırsanız Pro üzerinde etkinleştiremezsiniz çünkü Home sürümü Pro'dan daha düşük bir sürüm, Windows Build numaraları gibi düşünebilirsiniz. Home lisansı etkinleştirmek istiyorsanız temiz kurulumla Home'a geçmelisiniz.

Pro için farklı bir lisans alırsanız Pro üzerinde etkinleştirebilirsiniz evet. Ancak Home lisansı alırsanız Pro üzerinde etkinleştiremezsiniz çünkü Home sürümü Pro'dan daha düşük bir sürüm, Windows Build numaraları gibi düşünebilirsiniz. Home lisansı etkinleştirmek istiyorsanız temiz kurulumla Home'a geçmelisiniz.
Peki yapmama gerek var mı hocam? Bu şekilde kalsa ve etkinleştirmek için tekrar bir kod alsam olmaz mı?

Peki yapmama gerek var mı hocam? Bu şekilde kalsa ve etkinleştirmek için tekrar bir kod alsam olmaz mı?

Etkin değil mi zaten? Ayrıca neden 70TL verdiniz onu bile anlamış değilim 8 10TL'ye keyler var satıcı puanı yüksek olanlardan alsaydınız bir tane. Arkadaşların dediği gibi bir sıkıntı olmaz fakat hem 70TL niz boşa gitti hem de Pro sürümü ile kullanmayacağınız gereksiz hizmetler geldi. Etkinleştirdiyseniz kalabilir fakat etkinleştiremediyseniz satıcının size verdiği kod ile tekrar etkinleştirmeyi deneyin.

Şu an Pro olarak gösteriyor. Sadece etkinleştirmem lazım. Etkin değil şu an. Onun içinde 40 lira gibi bir fiyata tekrar kod alacağım sanırsam.

70TL'yi sırf Pro sürümüne geçmek için mi kullandığınızı düşünüyorsunuz? Bunu bedavaya evde kendiniz de yapabilirdiniz satıcının verdiği kod ile etkinleştirmeyi deneyin olmaz ise satıcı ile iletişime geçin.

Etkin değil mi zaten? Ayrıca neden 70TL verdiniz onu bile anlamış değilim 8 10TL'ye keyler var satıcı puanı yüksek olanlardan alsaydınız bir tane. Arkadaşların dediği gibi bir sıkıntı olmaz fakat hem 70TL niz boşa gitti hem de Pro sürümü ile kullanmayacağınız gereksiz hizmetler geldi. Etkinleştirdiyseniz kalabilir fakat etkinleştiremediyseniz satıcının size verdiği kod ile tekrar etkinleştirmeyi deneyin.

70TL'yi sırf Pro sürümüne geçmek için mi kullandığınızı düşünüyorsunuz? Bunu bedavaya evde kendiniz de yapabilirdiniz satıcının verdiği kod ile etkinleştirmeyi deneyin olmaz ise satıcı ile iletişime geçin.
Satıcının verdiği kodlar ilk başta işe yaramadı Windows 11 Home etkinleştirmek için. Sonrasında kodlar attı bana denedim bayağı sonra biri denk geldi ama bu kod Home'u etkinleştirmek yerine Pro'ya yükseltti. Şimdi durumu haberdar ettim. Mesaj bekliyorum. Cevap alamazsam başka bir satıcıdan yeni key, kod mu alayım Pro'yu etkinleştirmek için? Çok bilmediğim için bu olayları kusura bakmayın hocam. Ayrıca telefon ile doğrulama gibi bir şey gördüm etkinleştirme kısmında ben pro versiyondayken yani şuan ki versiyonumda. Telefondan orada ki numarayı aradım, Windows etkinleştirme yerinde olan ekranda ki kodları söyleyin dedi, söyledim. Fakat bu da olmadı. Bu kodlar işe yaramadı, satıcıya iade edebilirsiniz ve/veya yeni bir kod talep edebilirsiniz gibi bir şey dedi. Durumu haberdar ettiğim bu konuyu şimdi satıcıya da. Haber bekliyorum. Olmazsa dediğim gibi kendim tekrar etkinleştirmek için Windows 11 Pro'yu kod mu almalıyım? Bu şekilde her şey çözülür mü? Anlamadığım için de bilgisayara, adamın attığı kod yüzünden ve olan şey yüzünden (Pro'ya geçmesinden) bir şey olacak sanıyorum.

satıcının verdiği kod ile etkinleştirmeyi deneyin olmaz ise satıcı ile iletişime geçin.
O da olmazsa başka bir satıcıdan Windows 11 Pro key satın alayım değil mi?

Ve ben şuan ki elimde olan Pro nun hatalı bozuk olduğu düşüncesine giriyordum çünkü adamın atması gereken kod Windows 11 Home için idi fakat girince Pro'ya yükseldi. Tabii bu koddan önce yine bayağı kod denedik Home etkinleştirmek için ama olmadı. En sonunda bir kod tuttu ama bu Home dan Pro ya yükseltti Windows'u. Neden Pro ya yükseldi anlamış değilim ama kalsa da bir sorun olmaz o zaman dediğinize göre. Bu yüzden endişe ediyordum ama sorun olmazmış dediğinize göre tekrardan.

Windows 10'da Home iken kod girince Pro için güncelleme yaptı büyük ihtimalle 11de de öyle olacaktır.
Büyük ihtimal bu arkadaşın dediği gibi olmuş olabilir. O yüzden Pro ya geçti tutan kod ile. Ben dediğim gibi bir kod ile olamayacağını vs. Düşünüyordum bu yüzden de hatalı bir Windows 11 pro kurulmuş olabilir mi düşüncesindeydim ama öyle değilmiş dediğinize göre. Şimdi yapmam gereken Windows 11 Pro için etkinleştirme kodu girmek sanırsam. Satıcıya durumu belirttim. Kod yollar diye düşünüyorum olmazsa başka bir satıcıdan satın alabilirim.

Windows zaten hatalı bir şeye izin vermez herhalde.

Son düzenleme:
Satıcının verdiği kodlar ilk başta işe yaramadı Windows 11 Home etkinleştirmek için. Sonrasında kodlar attı bana denedim bayağı sonra biri denk geldi ama bu kod Home'u etkinleştirmek yerine Pro'ya yükseltti. Şimdi durumu haberdar ettim. Mesaj bekliyorum. Cevap alamazsam başka bir satıcıdan yeni key, kod mu alayım Pro'yu etkinleştirmek için? Çok bilmediğim için bu olayları kusura bakmayın hocam. Ayrıca telefon ile doğrulama gibi bir şey gördüm etkinleştirme kısmında ben Pro versiyondayken yani şu anki versiyonumda. Telefondan oradaki numarayı aradım, Windows etkinleştirme yerinde olan ekranda ki kodları söyleyin dedi, söyledim. Fakat bu da olmadı. Bu kodlar işe yaramadı, satıcıya iade edebilirsiniz ve/veya yeni bir kod talep edebilirsiniz gibi bir şey dedi. Durumu haberdar ettiğim bu konuyu şimdi satıcıya da. Haber bekliyorum. Olmazsa dediğim gibi kendim tekrar etkinleştirmek için Windows 11 Pro'yu kod mu almalıyım? Bu şekilde her şey çözülür mü? Anlamadığım için de bilgisayara, adamın attığı kod yüzünden ve olan şey yüzünden (Pro'ya geçmesinden) bir şey olacak sanıyorum.

O da olmazsa başka bir satıcıdan Windows 11 Pro key satın alayım değil mi?

Ve ben şu anki elimde olan Pro'nun hatalı bozuk olduğu düşüncesine giriyordum çünkü adamın atması gereken kod Windows 11 Home için idi fakat girince Pro'ya yükseldi. Tabii bu koddan önce yine bayağı kod denedik Home etkinleştirmek için ama olmadı. En sonunda bir kod tuttu ama bu Home'dan Pro'ya yükseltti Windows'u. Neden Pro'ya yükseldi anlamış değilim ama kalsa da bir sorun olmaz o zaman dediğinize göre. Bu yüzden endişe ediyordum ama sorun olmazmış dediğinize göre tekrardan.

Büyük ihtimal bu arkadaşın dediği gibi olmuş olabilir. O yüzden Pro'ya geçti tutan kod ile. Ben dediğim gibi bir kod ile olamayacağını vs. düşünüyordum bu yüzden de hatalı bir Windows 11 Pro kurulmuş olabilir mi düşüncesindeydim ama öyle değilmiş dediğinize göre. Şimdi yapmam gereken Windows 11 Pro için etkinleştirme kodu girmek sanırsam. Satıcıya durumu belirttim. Kod yollar diye düşünüyorum olmazsa başka bir satıcıdan satın alabilirim.

Windows zaten hatalı bir şeye izin vermez herhalde.

Evet yeni kod almaya kalkarsanız Pro için key alın, fakat keşke Pro'ya yükseltmeseydiniz gerek yoktu bir sürü gereksiz hizmet eklenmiş oldu, ayrıca satıcı kabul etmez ise hakkınızı sonuna kadar savunun iade isteyin. Bu arada PTT AVM üzerinde 8-12 TL'ye kodlar var, Windows 10 Pro yazın ya da Home sürümüne dönerseniz Home, oradan alın hem paranız cebinizde kalır hem de Windows 10 kodları Windows 11 dede etkinleşiyor daha az para vermiş oluyorsunuz bende o şekilde alıp etkinleştirdim.

Evet yeni kod almaya kalkarsanız Pro için key alın, fakat keşke Pro'ya yükseltmeseydiniz gerek yoktu bir sürü gereksiz hizmet eklenmiş oldu, ayrıca satıcı kabul etmez ise hakkınızı sonuna kadar savunun iade isteyin. Bu arada PTT AVM üzerinde 8-12 TL'ye kodlar var, Windows 10 Pro yazın ya da Home sürümüne dönerseniz Home, oradan alın hem paranız cebinizde kalır hem de Windows 10 kodları Windows 11 dede etkinleşiyor daha az para vermiş oluyorsunuz bende o şekilde alıp etkinleştirdim.
Satıcı kabul etmezse derken yeni kod atmayı kabul etmezse değil mi? Etkinleştirmek için yani. Tamamdır. Dediğim gibi en kötü ben key, kod alırım başka satıcıdan adam atmaz ise. Home sürümüne dönmeye gerek yok gibi hocam yani bir "sorun" olur mu Windows 11 Pro da kalmamın.

Satıcı kabul etmezse derken yeni kod atmayı kabul etmezse değil mi? Etkinleştirmek için yani. Tamamdır. Dediğim gibi en kötü ben key, kod alırım başka satıcıdan adam atmaz ise. Home sürümüne dönmeye gerek yok gibi hocam yani bir "sorun" olur mu Windows 11 Pro da kalmamın.
Sorun olmaz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı