Windows 11 Home sürümünden Pro'ya kodla geçiş olur mu?

Sorun olmaz hocam.
"Windows 10'da Home iken kod girince Pro için güncelleme yaptı büyük ihtimalle 11de de öyle olacaktır." @neqetria

Windows 11 Pro'ya geçmemin sebebi arkadaşın dediği gibi bu olabilir mi hocam? Çünkü ben dediğim gibi en başında Home için key, kod satın almıştım onun kodunu almıştım. Hala etkinleşmemişti. Sonra satıcıyla iletişime geçtim kodlar attı bir tanesi tuttu ve sonra Pro'ya geçti dediğim gibi neyse olayı biliyorsunuz hocam.

Kısaca Home etkinleştirmek için atılan bir kod, key ile Pro'ya geçiş olabiliyor mu arkadaşın dediği gibi. Bende de bu şekilde mi oldu sizce?

Hocam ben sorunuzu tam olarak anlayamadım.
Şuan Home kullanıyorsanız,key girince Pro'ya güncelleme olacaktır.
Home idi. Satıcı Home etkinleştirme kodu paylaştı. Fakat Home etkinleştirmesi yerine Windows 11 Pro ya güncelledi bilgisayar kendini ve Windows 11 pro oldu. Fakat hala etkinleşmedi doğal olarak sanırım çünkü pro farklı bir sürüm. Onun için başka bir key lazım. Home için kod aldığım satıcı vermezse kodu başka satıcıdan alacağım key i, kodu.

Ben Home dan pro olmasının bir kod ile olabileceğini bilmiyordum büyük miktar para verip falan alacağım sanıyordum. Ama öyle değilmiş dediğinize göre. Sorun olur mu bu arada hocam kalmasında veya herhangi dediğim bir şeyde sorun var mı, olur mu?

Home idi. Satıcı Home etkinleştirme kodu paylaştı. Fakat Home etkinleştirmesi yerine Windows 11 Pro ya güncelledi bilgisayar kendini ve Windows 11 pro oldu. Fakat hala etkinleşmedi doğal olarak sanırım çünkü pro farklı bir sürüm. Onun için başka bir key lazım. Home için kod aldığım satıcı vermezse kodu başka satıcıdan alacağım key i, kodu.

Ben Home dan pro olmasının bir kod ile olabileceğini bilmiyordum büyük miktar para verip falan alacağım sanıyordum. Ama öyle değilmiş dediğinize göre. Sorun olur mu bu arada hocam kalmasında veya herhangi dediğim bir şeyde sorun var mı, olur mu?
Hocam Pro'da bir kaç hizmet açık oluyor başka fark yok diye biliyorum,bir şey olmaz.

Hocam Pro'da bir kaç hizmet açık oluyor başka fark yok diye biliyorum,bir şey olmaz.
Benim endişem daha çok anormal bir durum mu söz konusu diye. Home etkinleştirme kodu ile Pro'ya geçiş olabiliyor mu? Ben de öyle oldu dediğim gibi. Home etkinleşmesi yerine pro ya geçiş oldu. Ve kod home u etkinleştirmek için değil pro ya geçmek için işe yaradı. Yeni sürüm olduğu için yeni kod lazım sanırsam bu sefer tekrardan. Bir sorun var mıdır dediklerim de hocam ek olarak?

Benim endişem daha çok anormal bir durum mu söz konusu diye. Home etkinleştirme kodu ile Pro'ya geçiş olabiliyor mu? Ben de öyle oldu dediğim gibi. Home etkinleşmesi yerine pro ya geçiş oldu. Ve kod home u etkinleştirmek için değil pro ya geçmek için işe yaradı. Yeni sürüm olduğu için yeni kod lazım sanırsam bu sefer tekrardan. Bir sorun var mıdır dediklerim de hocam ek olarak?
Hocam key'i nereden aldınız?

Cmd'ye slmgr /xpr yazıp çıkan yerin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Benim endişem daha çok anormal bir durum mu söz konusu diye. Home etkinleştirme kodu ile Pro'ya geçiş olabiliyor mu? Ben de öyle oldu dediğim gibi. Home etkinleşmesi yerine Pro'ya geçiş oldu. Ve kod Home'u etkinleştirmek için değil Pro'ya geçmek için işe yaradı. Yeni sürüm olduğu için yeni kod lazım sanırsam bu sefer tekrardan. Bir sorun var mıdır dediklerim de hocam ek olarak?

Hocam bir sorun yok merak etmeyin fakat normalde geçişte etkinleştirmesi lazımdı, aslında etkinleşmediği sürece kesin olarak Home'ya da Pro diyemeyiz, eğer Home sürümü kurulu ise Pro keyi girersek sistem Pro sürümüne yükseltilir sizde olduğu gibi anormal bir şey yok.

Hocam bir sorun yok merak etmeyin fakat normalde geçişte etkinleştirmesi lazımdı, aslında etkinleşmediği sürece kesin olarak Home'ya da Pro diyemeyiz, eğer Home sürümü kurulu ise Pro keyi girersek sistem Pro sürümüne yükseltilir sizde olduğu gibi anormal bir şey yok.
Hocam ben de home sürümü kurulu olup home kodu ile Pro'ya geçti ve etkinleştirmedi herhangi bir şeyi sadece Pro'ya geçti. Ama satıcı ben kodları denerken bana attığı, Pro kodu atmış olabilir mi onu bilmiyorum. Benim yapmam gereken şuan sanırım Pro için kod, key girmek etkinleştirmek için. Ama sorun var mı doğru anladınız mı emin değilim de hocam?

Hocam ben de Home sürümü kurulu olup Home kodu ile Pro'ya geçti ve etkinleştirmedi herhangi bir şeyi sadece Pro'ya geçti. Ama satıcı ben kodları denerken bana attığı, Pro kodu atmış olabilir mi onu bilmiyorum. Benim yapmam gereken şu an sanırım Pro için kod, key girmek etkinleştirmek için. Ama sorun var mı doğru anladınız mı emin değilim de hocam?

Doğru anladım, sorun yok satıcının size verdiği kod Pro olduğu için Pro sürümüne geçti, eğer yeni kod alacaksanız evet Pro sürümü için alacaksanız dediğim gibi PTT AVM de 8 10TL'ye satılan Windows 10 Pro keylerinden alın Windows 11 dede etkinleşiyor bende öyle yaptım ama mümkünse şu anki satıcıdan iade veya kod isteyin.

Doğru anladım, sorun yok satıcının size verdiği kod Pro olduğu için Pro sürümüne geçti, eğer yeni kod alacaksanız evet Pro sürümü için alacaksanız dediğim gibi PTT AVM de 8 10TL'ye satılan Windows 10 Pro keylerinden alın Windows 11 dede etkinleşiyor bende öyle yaptım ama mümkünse şu anki satıcıdan iade veya kod isteyin.
Tamamdır hocam. Niye Windows 11 Pro kodu attı acaba bilmiyorum. Acaba home kodu atıp benim sistem pro ya güncellenmiş olamaz mı? Kodun illa ki yani pro için olması mı lazım. Eğer öyleyse bana Pro kodu atmış. Etkinleştirme kodu istemeliyim o hâlde. Olmazsa iade o da olmazsa başka bir satıcıdan Windows 11 Pro etkinleştirme için kod, key satın alayım.

Hocam key'i nereden aldınız?

Cmd'ye slmgr /xpr yazıp çıkan yerin ekran görüntüsünü atar mısınız?
Hocam nasıl gireceğim oraya rica etsem söyleyebilir misiniz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı