Windows 11 Home sürümünden Pro'ya kodla geçiş olur mu?

Sorun gider tuşu işe yaramıyor mu hocam?
Hocam mağazadan 5100 liralık yerden satın almamı söylüyor. Hata kodu vs. Var. Bunu satıcıya ilettim. Şimdi mesaj geldi. "Hemen kodunuzu yenileyeceğiz sizden ricamız kodu yazdığınız ekranı ve hata kodunu bizle paylaşabilir misiniz? Bir sonraki satışlarımızda sorun yaşamayalım" şeklinde. Şu çıkıyor birde sorun gider yerinde:
IMG20221202234131.jpg

Sorun gider yerinde "bu cihazın donanımında yakın zaman da değişiklik yaptım" yerine tıklayınca da şöyle diyor:
IMG20221202234016.jpg

@quarest @neqetria
Hocam bana atılan key, kod bozuk olamaz değil mi? Zaten Windows kabul etmez bozuk bir kodu sanırım. Ve Home etkinleştirme kodu ile Pro ya geçiş olmaz sanırsam. Atılan kodun Windows 11 Pro'ya geçiş kodu olması gerekir ancak olabilmesi için öyle mi. Bende de bu şekilde mi oldu?

Son düzenleme:
Hocam mağazadan 5100 liralık yerden satın almamı söylüyor. Hata kodu vs. var. Bunu satıcıya ilettim. Şimdi mesaj geldi. "hemen kodunuzu yenileyeceğiz sizden ricamız kodu yazdığınız ekranı ve hata kodunu bizimle paylaşabilir misiniz? Bir sonraki satışlarımızda sorun yaşamayalım" şeklinde. Şu çıkıyor bir de sorun gider yerinde:
Eki Görüntüle 1591359

Sorun gider yerinde "bu cihazın donanımında yakın zaman da değişiklik yaptım" yerine tıklayınca da şöyle diyor:
Eki Görüntüle 1591364

@quarest @neqetria
Hocam bana atılan key, kod bozuk olamaz değil mi? Zaten Windows kabul etmez bozuk bir kodu sanırım. Ve Home etkinleştirme kodu ile Pro'ya geçiş olmaz sanırsam. Atılan kodun Windows 11 Pro'ya geçiş kodu olması gerekir ancak olabilmesi için öyle mi? Bende de bu şekilde mi oldu?

Evet hocam Home kodu ile Pro'ya geçiş olmaz satıcı kesinlikle Pro kodu vermiş, evet dediğiniz gibi Windows 11 Pro kodu attığı için Pro sürümüne yükseltildi sürümünüz. Satıcı ile iletişime geçin kod için bizim yapabileceğimiz bir durum yok burada.

Evet hocam Home kodu ile Pro'ya geçiş olmaz satıcı kesinlikle Pro kodu vermiş, evet dediğiniz gibi Windows 11 Pro kodu attığı için Pro sürümüne yükseltildi sürümünüz. Satıcı ile iletişime geçin kod için bizim yapabileceğimiz bir durum yok burada.
Ve etkinleştirilmedi sadece geçiş yaptı. Bir sıkıntı yok sanırım. Tek gereken bir tane kod Windows 11 pro etkinleştirmek için. Sadece geçiş yapması normal mi peki sizce hocam, olabilir mi yani? Pro'ya sadece geçiş yaptı hiçbir şey etkinleşmedi. "Hata kodunuzu ilgili yerlere paylaştık. En kısa sürede dize dönüş yapıp durumunuzu çözeceğiz" dediler.

Ve etkinleştirilmedi sadece geçiş yaptı. Bir sıkıntı yok sanırım. Tek gereken bir tane kod Windows 11 Pro etkinleştirmek için. Sadece geçiş yapması normal mi peki sizce hocam, olabilir mi yani? Pro'ya sadece geçiş yaptı hiçbir şey etkinleşmedi. "hata kodunuzu ilgili yerlere paylaştık. En kısa sürede dize dönüş yapıp durumunuzu çözeceğiz" dediler.

Hocam bug olmuş olabilir CMD üzerinde etkin olarak gözüküyor fakat etkin değil, satıcının cevabını bekleyin yeni kod versin size.

Hocam bug olmuş olabilir CMD üzerinde etkin olarak gözüküyor fakat etkin değil, satıcının cevabını bekleyin yeni kod versin size.
Satıcı yazdı elimizde home kalmadığı için pro atıyoruz dediler. Sanırım bu yüzdendi. Birde kod paylaştılar olmazsa hata kodunu ve ekranını atın dediler yine. Ben de yine olmadı. Attım cevap bekliyorum.

@P4L satıcının size verdiği kod duruyor mu?
Evet mailimde.

Hocam cmd'yi açıp önce slmgr /upk
sonra slmgr /cpky yazıp bilgisayarı yeniden başlatıp,yeniden etkinleştirir misiniz?
IMG20221203185037.jpg

Böyle dedi hocam. Yine de yeniden başlattım ama olmadı yine. Satıcıya ilettim dediğim gibi hatayı iletin demişti çıkarsa ekranla beraber kodu.

Geri
Yukarı