Çözüldü Windows 11 Home'da OEM tarafından sağlanan BitLocker kullanılabilecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

teodan

Hectopat
Makaleler
3
Windows 10 Home kullanıyorum. Normalde Home sürümü BitLocker içermiyor ama OEM sürümü olduğu için benim bilgisayarımda açık. PC health Check'ten kontrol ettim bilgisayarım geçişe uygun.

Microsoft sitesinde, Home kullanıcıların yalnızca Home sürüme yükseltebileceğini söylüyor. OEM dağıtımı olmayacağına göre, BitLocker ve OEM tarafından eklenmiş diğer özellikler yine de aktif olacak mı? Yoksa hepsini kayıp mı edeceğim?

Çözüm
Home sürümünde BitLocker nasıl kullanılabilir oluyor, biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Windows 11 Home sürümünde BitLocker kullanılamıyor.

HP Pavilion notebook kullanıyorum. Sanırım Windows'la anlaşıp özelleştirilmiş bir sürümle çıkarıyorlar. Windows 11 Home'a geçince gidecek mi?

Microsoft desteğiyle görüştüm ve Windows 11 güncellemesinden sonra da kullanabileceğimi söyledi. Bu özellikler OEM'in isteğiyle BIOS güncellemesiyle açılıp kapatılabilir, Windows sadece anahtar görevi görür dedi.
Home sürümünde BitLocker nasıl kullanılabilir oluyor, biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

HP Pavilion notebook kullanıyorum. Sanırım Windows'la anlaşıp özelleştirilmiş bir sürümle çıkarıyorlar. Windows 11 Home'a geçince gidecek mi?

Microsoft desteğiyle görüştüm ve Windows 11 güncellemesinden sonra da kullanabileceğimi söyledi. Bu özellikler OEM'in isteğiyle BIOS güncellemesiyle açılıp kapatılabilir, Windows sadece anahtar görevi görür dedi.

Dosya Ekleri

• windows.png
    windows.png
    220,5 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı