Çözüldü Windows 11 hoparlör ile kulaklık aynı gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eneskartal0

Decapat
Daha fazla  
Windows 11 kullanıyorum ve jack girişli bir kulaklığım var. SteelSeries Artics 3 2019 olması lazım. Gene jack girişi bir höporlerim var. Onu takınca kulaklık ile hoparlör aynı gözüküyor ve sadece kulaktan ya da sadece hoparlörden ses alamıyorum.

1688412434472.png

Böyle gözüküyor nasıl halledeceğim bunu ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartın sitesinden Realtek ses sürücüsünü indirin ve kontrol panelini açın, ayarlarda jaklari ayır gibisinden seçenek olması lazım, onu seçince kulaklık ve hoparlör ayrı ayrı gözükür.
Hocam eğer yaşadığınız sorun Windows 11'e özel değilse ve laptop kullanıyorsanız normal. Maalesef laptopların çoğu kulaklık ve dahilli hoparlörleri ses aygıtında birleştiriyor :(

Hocam eğer yaşadığınız sorun Windows 11'e özel değilse ve laptop kullanıyorsanız normal. Maalesef laptopların çoğu kulaklık ve dahilli hoparlörleri ses aygıtında birleştiriyor :(

Yok, masaüstü kullanıyorum.

Anakartın sitesinden Realtek ses sürücüsünü indirin ve kontrol panelini açın, ayarlarda jaklari ayır gibisinden seçenek olması lazım, onu seçince kulaklık ve hoparlör ayrı ayrı gözükür.

1688413482947.png

Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı