Çözüldü Windows 11 hoş geldiniz yazısını değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
10
Yer
Birleşik Krallık, Londra
C:\Windows\System32\tr-TR\winlogon.exe.mui dosyasıyla oynayarak değiştirilebiliyor fakat Resource Hacker öyle bir dosyanın bulunmasına rağmen göremiyor:

1637318743775.png
Arama yeri.

1637318751727.png
Resource Hacker dosya aç ekranı.

1637318772596.png
Resource Hacker dosya seç ekranı.

Neden dosyayı göremiyorum?
1637318789819.png
Dosya gezgini.

Kendi dosya gezginimden bakınca var fakat Resource Hacker'dan bakınca yok.

Resource Hacker, .mui desteklemiyor olabilir yazmayınız çünkü:
1637318893923.png

Sürükleyip bırakınca:

1637318922512.png

Çözüm
Yaptım, şimdi yeniden başlatıyorum.
Hâlâ hoş geldiniz yazmakta.
Maalesef Windows 10'un güncel sürümlerinde Hoş Geldiniz gibi yazılar bu MUI dosyalarından değil, Local Experience Pack paketlerinden alınıyor. O yüzden de bu yöntem güncel Windows sürümlerinde işe yaramıyor.
Onu kesin olarak denemedim, bilmiyorum. O konuda bilgi veremem maalesef.
Buldum hocam, yeniden başlatılıyor yazıları bu dosyadaymış: "C:\Windows\System32\tr-TR\wininit.exe.mui". Şimdi bunu deneyeceğim.

"Yeniden başlatılıyor" yazısı değişti ama "Kapatılıyor" yazısı değişmedi. Kısaca yarım yamalak oluyor. Denemeyin, boşuna System dosyalarının sahipliklerini değiştirmeyin.

Sistem dosyalarının sahipliğini tekrar TrustedInstall yapmak için ise: Sağ tık > Özellikler > Güvenlik > Gelişmiş > En üstten "Değiştir" > NT Service\TrustedInstaller > Tamam.

Son düzenleme:
Yaptım, şimdi yeniden başlatıyorum.
Hâlâ, hoşgeldiniz yazmakta. Acaba C:\Windows\SysWow64\tr-TR konumundakini mi değiştirmem gerekiyor?
Evet. Alın buda rehberi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet. Alın buda rehberi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biliyorum, artık yapılmıyormuş galiba hocam.

Biliyorum, artık yapılmıyormuş galiba hocam.
Zaten videoyu çeken kişi de videonun açıklamasına da İngilizce olarak artık bu videodaki yöntemin Windows 10'un güncel sürümlerinde işe yaramadığını yazmış. Yani artık işe yaramıyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı