Windows 11 için format atmak

önemsizzz biri

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba benim bilgisayarım'da trojan virüsü çıktı Kaspersky ve ESET scaneer ve kvpr ile tarama yaptım her şeyi sildim ama yine de içime sinmedi :D
Sorum şu: Ben şimdi format atacağım ilk defa atacağım şimdi benim bilgisayarım Windows 11 ben bilgisayarımı Windows 10 yapmak istiyorum ben flash belleğe Windows 10 formatı atsam ve ve bilgisayarıma onu takıp format atmaya çalışsam bilgisayarım hem Windows 10 olup format atmış mı oluyor yoksa Windows 11 kalır mı? Anlamayanlar için demek istediğim hem Windows 10 yapıp hem format atmak istiyorum. Flash belleğe Windows 10 yükleyim bilgisayarıma taksam olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmak geçmişi temizlemek mantığında bakarsak evet Windows 10 olur. USB'ye Rufus ile Windows 10 atıp, format esnasında karşına gelecek olan Windows 11 kurulu diski ve EUFI için oluşturun küçük çaplı alanları silersen temiz format atmış olursun.

Bu rehbere bakarak USB hazırlayın. Sonra anakart modelinize göre BIOS'a girip boot bölümünden flash belleğinizi ilk sıraya alın ve kaydedip çıkın. Devamında zaten Windows kurulum ekranı gelecek oradan tüm her şeyi kaldırı seçin ve devam edin. Çıkan sürücü kısmında biçimlendirme yapın, içinize sinmezse diğer küçük boyutlu alanlar var onları da silerek devam edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlk defa atacağınız için bu videoyu da referans alarak yapmanızda fayda var.

Format atmak geçmişi temizlemek mantığında bakarsak evet Windows 10 olur. USB'ye Rufus ile Windows 10 atıp, format esnasında karşına gelecek olan Windows 11 kurulu diski ve UEFI için oluşturun küçük çaplı alanları silersen temiz format atmış olursun.

Çok teşekkür ederim aradığım cevap buydu kac gündür düşünmekten uyuyamıyorum hakkın ödenmez <3

Yeni konular

Geri
Yukarı