Windows 11 için işlemciniz yetmiyor hatası

muhammedsungur

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bir arkadaşım için yazıyorum. Windows 11'e geçmek istiyor, i5 işlemcisi var ama Windows 11 uygulaması yetmediğini söylüyor. Yani mantıksız çünkü Windows 11 için i5 yetmesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıksız görünüyor ama nesil farkı var nesil olarak kaçıncı nesil? Benim bildiğim i5 6.nesil işlemci istiyor. (yanlışta biliyor olabilirim.)

İ5 demekle olmuyor. İsterse i9 olsun. Önemli olan hangi nesil olduğu. Windows 11 için en az 8.nesil işlemci gerekli. Yine kurarsınız 8.nesil olmayan bir işlemci ile ama update alamazsınız.

1637529712698.png

Ben bu insanlardaki win11 aşkını anlayamadım niye herkes özellikle donanımı eski olanlar bir kısmı da sorun yaşayacağını bile bile geçmek istiyor.

Muhtemelen eski seri i5.

Ben bu insanlardaki Windows 11 aşkını anlayamadım niye herkes özellikle donanımı eski olanlar bir kısmı da sorun yaşayacağını bile bile geçmek istiyor.

Muhtemelen eski seri i5.

Ben merak ettiğim için ve tecrübe edinme adına geçmek istemiştim. Fakat ISO dosyasını ayarlayamadım ve de üstelemedim açıkçası, nasıl olsa pek performans göremeyeceğim.

Öncelikle merhaba, bir arkadaşım için yazıyorum. Windows 11'e geçmek istiyor, i5 işlemcisi var ama Windows 11 uygulaması yetmediğini söylüyor. Yani mantıksız çünkü Windows 11 için i5 yetmesi gerekiyor.

Desteklenmeyen sistemlere kurabilmek için aşağıdaki rehberden faydalanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı